Čtvrtek 22. března 2018
svátek má Leona, zítra Ivona
  REKORDNÍ POČTY DOVOLENÝCH

  Češi jezdí stále více na zájezdy. Které destinace vedou?

  06.01.2018 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Počet dovolených v letní sezoně 2017 stoupl o více než 15 % na téměř 3 miliony cest. Oficiální statistiky potvrzují nejvíce dovolených za posledních sedm let.

  dovolená 2016 lupa
  Zájezd si loni koupil rekordní počet lidí | Archiv

  Výjimečnost zájezdové sezony 2017 po cestovních kancelářích nyní potvrdily také statistiky Českého statistického úřadu za letní prázdninové období. Počet zájezdů za první tři čtvrtletí 2017 meziročně stoupl o více než půl milionu. "Tahounem růstu byla především hlavní turistická sezona, která dosáhla nejlepších výsledků od roku 2011. Ve srovnání s rokem 2016 vykázaly dle CK největší nárůsty především arabské destinace – Egypt, Turecko a Tunisko," uvedla Tereza Picková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.  

  Rodiny kupují first minute, studenti last minute
    

  "Další úspěšnou sezonu naznačuje předprodej zájezdů na léto 2018, který byl za strany cestovních kanceláří zahájen v říjnu loňského roku a nabídka se okamžitě setkala s velkým zájmem klientů," naznačila vývoj Picková. Až 25 % First minute slevy z katalogových cen byly nabízeny při objednání zájezdu do konce prosince. Cenově zvýhodněné zájezdy jsou dále nabízeny také v průběhu ledna a února s průměrnou výší slevy kolem 15 %. Trend včasného nákupu dovolené pokračuje a dle prvních odhadů lze očekávat obdobné přírůstky jako v roce 2017. "Dovolenou v předstihu typicky pořizují zejména rodiny s dětmi, které již znají termín své letní dovolené a preferují možnost rezervace oblíbeného hotelu se zázemím pro děti a animačními programy," vysvětlila.

   

  First minute nabídka zájezdů je mezi českými turisty na základě zkušeností z předchozích let stále více v oblibě. "Loňská sezona potvrdila, že nákup dovolené na poslední chvíli se nemusí vyplatit a výše slevy i nabídka ubytovacích kapacit je v předprodejích výrazně výhodnější," doplnila. Proti minulým sezonám roste průměrná cena zájezdu a dokládá orientaci zákazníků na kvalitnější služby (hotely ve vyšším ubytovacím standardu (4* a 5*), strava v režimu all inclusive, letecká doprava). Exkluzivní rozhovor jsme čtenářům Bleskově.cz nabídli zde.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...