Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PROČ ČEŠI MĚNÍ PRÁCI

  Záleží zaměstnancům na penězích nebo na přístupu?

  05.01.2018 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Český pracant toho hodně vydrží. Někdy až moc. V současné době ale přibývá lidí, kteří se nebojí si dupnout. Důvodem je i nízká nezaměstnanost a tedy vysoká poptávka po dobrých pracovnících. Lidé se tak nebojí dát výpověď a nechtějí být "hadrem na podlahu".

  Podnikatel lupa
  Pár vlídných slov a lidé pracují i o Vánocích | Archiv

  Mnoho pracujících si nechá od zaměstnavatelů líbit až příliš a ničí tak vlastní potenciál i osobní hrdost. Web Prace.cz monitoroval, jaké jsou hlavní důvody odchodu zaměstnanců do jiné práce. Na prvním místě se objevilo témě volného času. "Jakmile zaměstnavatel přestane respektovat volný čas svých podřízených, je zle," uvádí výzkum. Až 36 % Čechů se setkalo s tím, že jim nadřízený často nařizoval neplánované přesčasy nebo jim s úkoly vyvolával i o víkendech.  

  Lidem mnohdy vadí víc necitlivý přístup, než málo peněz
   

  „V práci si postupně zvykli, že nemám volný čas, a brali to úplně automaticky. Že když nemám děti, tak přeci můžu pracovat i o Vánocích nebo o víkendu. V neděli už mi běžně chodily úkoly na pondělí," postěžoval si Roman Přeštík. 

   

  Druhým nejčastějším důvodem podání výpovědi nebyla kupodivu nízká mzda ani příliš mnoho práce, ale zbytečná byrokracie a kybicování. "Třetina Čechů se setkává v práci se zbytečným vyplňováním tabulek, dodržováním nesmyslných příkazů a vytváření nadbytečného tlaku, což vede ke stresu a nespokojenosti," vysvětlili autoři průzkumu.

   

  Dalším častým důvodem podání výpovědi je, že zaměstnanec vlastně dělá něco jiného, než původně chtěl nebo měl. "Bohužel se někdy stává, že skutečná náplň práce neodpovídá tomu, co se psalo v inzerátu. Nebo že se úkoly postupem času mění až tak, že nakonec děláte něco úplně jiného, než jste chtěli. Zkušenost s tím má třetina lidí," popisuje Jana Kutarňová s tím, že lidé v průzkumu také uváděli jako důvod změny zaměstnání neodpovídající plat a stále vyšší nároky nadřízených. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...