Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DOBRÁ ZPRÁVA

  Průmyslu se daří stále více

  04.01.2018 11:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Ekonomové předpovídají další růst a blahobyt. Podmínky v průmyslu jsou jedny z nejlepších za poslední roky.

  dělníci lupa
  Práce je na stavbách stále dostatek | Archiv

  Optimismus pokračuje. "Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v prosinci zlepšovaly nejvýrazněji od první poloviny roku 2011," uvádí ekonomové.  

  Firmy stále řeší nedostatek pracovníků
   

  "Nálada tuzemských průmyslníků je blízko svých maxim za celých posledních šest let," potvrdil hlavní ekonom společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda. Český průmysl podle něj momentálně těží z poměrně silné poptávky doma i v zahraničí. Optimismus průmyslníků roste navzdory sílící koruně a stále palčivějšímu problému s nedostatkem vhodné pracovní síly. "K jejich dobré náladě přispívá i fakt, že inflační tlaky v oblasti cen průmyslových vstupů v posledních měsících zmírňují. Tato skutečnost dělá radost i České národní bance, neboť signalizuje, že inflační očekávání jsou ve výrobní sféře navzdory znatelnému ekonomickému růstu stále poměrně solidně ukotvená," vysvětlil ekonom. Podmínky v tuzemském průmyslu pravděpodobně zůstanou nadále příznivé. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...