Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ - KOMENTÁŘ JANA MAĎARA

  Více, než prezidentův projev, zaujala prezidentova zaťatá pěst

  29.12.2017 14:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Česko má 240 nových pacientů s virem HIV. Čína zakázala od roku 2015 na 13 tisíc internetových serverů. Kardinál Dominik Duka tradičně poobědval s lidmi bez domova. Miloš Zeman namísto Vánoční zdravice zahájil předvolební kampaň. Vyřazená kandidátka na post prezidenta Terezie Holovská zřejmě napadne výsledek prezidentské volby.

  Gabriela Koukalová lupa
  Zmatkařka Koukalová získala titul Sportovec roku 2017 | Česká televize

  Zásadní události uplynulého týdne očima komentátora Bleskově.cz Jan Maďara aneb: Co vám možná uniklo, ale nemělo by:

   

  Pátek 22. prosince
  Českým Sportovcem roku 2017 se stala biatlonistka a zmatkařka Gabriela Koukalová. Oblíbená sportovkyně, díky níž objevili čeští fanoušci biatlon, je držitelkou kompletní sady medailí z letošního mistrovství světa. Navíc získala dva malé glóby za prvenství v disciplínách Světového poháru. 

  Policisté dle náhubkového zákona nemusí totožnost útočníků zveřejňovat
   

  Sobota 23. prosince
  Nebezpečí onemocnění HIV je stále aktuální, i když to není už dávno hlavní mediální téma. Jak uvedla Národní referenční laboratoře pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu, v Česku letos za prvních 11 měsíců přibylo 240 nových pacientů s virem HIV. V celém minulém roce odhalily testy vir u 286 lidí. Šíření viru HIV a nemoci AIDS se v republice sleduje od října 1985. Od té doby lékaři evidovali celkem 3146 nakažených, z toho 2 703 mužů a 443 žen. Choroba AIDS propukla u 584 lidí. Doposud zemřelo 277 pacientů.

   

  Neděle 24. prosince
  Čína nechala od roku 2015 uzavřít více než 13.000 internetových stránek. Důvodem bylo porušení zákonů. Podle agentury Nová Čína údajně velká většina obyvatelstva tyto snahy vlády "vyčistit" kyberprostor podporuje. Za cenzuru internetu je Peking častým terčem kritiky aktivistů a organizací z celého světa.

   

  Pondělí 25. prosince
  Kardinál Dominik Duka vyrazil na tradiční oběd s opuštěnými a lidmi bez domova. Oběd každoročně pořádá v Arcibiskupském paláci křesťanské hnutí Sant'Egidio. V letošním roce pozvalo tři stovky lidí. Kromě jídla dostali hosté také vánoční balíčky s oblečením a hygienickými potřebami. Zájemci mohli během svátečního odpoledne využít také služby ošetřovny.

   

  Úterý 26. prosince
  Prezident republiky Miloš Zeman ve svém Vánočním projevu přinesl radostné poselství. Podle něj jsme šestou nejbezpečnější zemí na světě a naše ekonomika neustále roste. Na druhou stranu máme spousty zbytečných úředníků a příliš nízké sebevědomí na mezinárodní scéně. Připomněl problém s islámským terorismem a rozhodně opět odmítl kvóty. Svou zdravici, která se pochopitelně překlopila v předvolební projev, podtrhl také bojovně zaťatou pěstí, kterou podtrhl své prohlášení, že předčasné volby vyhlašovat nebude. Politici podle něj mají hrát s kartami, které jim voliči rozdali.

   

  Středa 27. prosince
  Muži ze severní Afriky v centru Brna pobodali dva muže. Policisté dle náhubkového zákona nemusí totožnost útočníků zveřejňovat. Podle občanského sdružení „Slušní lidé“ šlo o Arabi, navíc uprchlíky. Policejní mluvčí informaci o uprchlících, stejně jako správce zařízení pro uprchlíky odmítli. Zadržení útočníci jsou podle nich už několik let zde legálně žijícící cizinci.

   

  Čtvrtek 28. prosince
  Vyřazená kandidátka na prezidentku Terezie Holovská je připravena napadnout po prezidentských volbách u soudu jejich regulérnost. V případě, že neuspěje s ústavní stížností, kterou už podala před několika dny. Vadí jí, že někteří uchazeči o funkci prezidenta pro svou kandidaturu částečně získali podporu stejných poslanců či senátorů.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...