Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Raději pokuta, než migranti

  Tady s migranty pořádně zatočili! Raději zaplatíme masnou pokutu, než abychom je k nám pustili!

  20.06.2016 14:10 / zábava google+ twitter facebook

  Tady raději zaplatí tučnou pokutu, než by žili s migranty lupa
  Tady raději zaplatí tučnou pokutu, než by žili s migranty | www.hikr.org

  Švýcarská vesnice Oberwil-Lielie, je známá tím, že v ní bydlí převážně velmi movití občané. A ti se nyní rozhodli, že obec raději zaplatí vysokou pokutu, než by měla přijmout uprchlíky. Její obyvatelé vysvětlili proč.

   

  Švýcarsko sice není členem Evropské unie, ale je členem Schengenu, čili uplatňuje princip volného pohybu osob. Na základě toho je země povinna přijmout celkem 50 tisíc uprchlíků, které tamní vláda plánuje rozdělit mezi 26 svých krajů.

   

  Deset migrantů mělo zamířit i do vesnice Oberwill-Lielie. Její obyvatelé to ale v nedávném referendu odmítli a místo toho se rozhodli, že raději zaplatí pokutu ve výši 260 tisíc eur. Mohou si to dovolit; z 2 200 lidí, kteří v obci žijí, je totiž zhruba tři sta milionářů.

   

  „Je to velmi jednoduché, nechceme je zde. Celý život jsme tvrdě pracovali, abychom vybudovali naši vesnici, a nenecháme si ji teď migranty zničit." vysvětlil jeden z místních.

   

  Referendum rozdělilo obec na dva tábory. Zastánci přijetí žadatelů o azyl nazvali oponenty rasisty. „Je správné, abychom pomohli těm, kteří v životě neměli tolik štěstí jako my. Teď to vypadá tak, že naši obec nezajímá osud jiných lidí a že se zde staráme jen o sebe. A tak to určitě není," prohlásila obyvatelka Oberwill-Lieli a matka dvou dětí.

   

  Obvinění z rasismu ale starosta Andreas Glarner odmítá. „Nikdo nám neřekl, kdo ti lidé jsou. Ať už se jedná o uprchlíky ze Sýrie nebo ekonomické migranty z jiných zemí. Ano, souhlasím s tím, že Syřanům je třeba pomoci, ale mělo by se tak dít v uprchlických táborech nedaleko jejich domovů. Můžeme jim poslat peníze, ale ubytovat je zde vysílá do světa nesprávný odkaz. Přišli by sem další, kteří by tak cestou přes oceán a placením převaděčů riskovali svůj život, "uvedl s tím, že problémem by byla i jazyková bariéra.

   

  Je to příjemné zjištění, že v Evropě zůstává ještě pár lidí, kterří si zachovali rozum a nepodlehli všudypřítomné demagogii sdělovacích prostředků.

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...