Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Dámské lži!

  5 trapných lží, které od žen poslouchá gynekolog. Ptáte se proč?

  08.06.2016 10:00 / zábava google+ twitter facebook

  6 trapných lží u gynekologa lupa
  6 trapných lží u gynekologa | Shutterstock

  Ženy se v ordinaci stydí přiznat, že občas zapomenete polknout pilulku nebo že jste měla úlet s cizím mužem bez kondomu. Jasně že před lékařem nechcete rozebírat tu trapnou noc, kdy jste se vyspala s kamarádem, nějak jste při tom zapomněli na kondom a bůhvíco dalšího se ještě dělo...

   

  1. lež „Sex? Není problém.“

   

  Jestli býváte v klíně často odřená, při hlubokém pronikání cítíte bodavou bolest nebo se běžně stává, že vám sex způsobuje kvasinkovou infekci, určitě to lékaři povězte. Proberte s gynekologem i jiné věci, které mohou milování znepříjemňovat, třeba pálení, přecitlivělost, divné krvácení.

   

  Spousta sexuálních problémů mívá čistě fyzickou příčinu a právě gynekolog je může vyřešit. 

   

  2. lež „Bez kondomu? To nee!“

   

  Protrhl se, sklouzl nebo jste ho prostě neměla po ruce a riskla jste milování naostro. Nemusíte gynekologovi vysvětlovat, proč jste se rozhodla pro nechráněný sex, ani se nijak ospravedlňovat. Jestliže jste ale spala bez ochrany s kýmkoli jiným než se stálým partnerem, určitě se přiznejte. Lékař vám okamžitě udělá vyšetření na kapavku, HIV a další choroby, jimiž vás milenec mohl nakazit.

   

  Podle odhadů lékařů je například chlamydiemi promořeno až osmdesát procent Čechů. Tato pohlavně přenosná nemoc u padesáti procent mužů a osmdesáti procent žen dlouho probíhá bez příznaků, a přitom když ji neléčíte, může vám zničit plodnost.

   

  Testy na pohlavní choroby u nás nejsou součástí běžné preventivní prohlídky. Nestyďte se a řekněte na rovinu: „Myslím si, že jsem se mohla nakazit.“

   

  3. lež „Vůbec nekouřím.“

   

  Často si žený říkají, že když nevykouří denně celou krabičku cigaret, nejsou kuřačky. Malá dávka nikotinu přece na vaše intimní zdraví nemůže mít vliv! Opak je ale pravdou. I když si dáte jen dvě nebo tři cigarety denně, můžete mít sníženou plodnost, jste náchylnější k infekcím a měla byste si dávat pozor při výběru antikoncepce.

   

  U kouřících žen existuje navíc vyšší riziko mimoděložního těhotenství. Podtrženo a sečteno, když přiznáte pravdu, lékař vám ušije prohlídku na míru.

   

  4. lež „Pilulky beru pravidelně.“

   

  I ta nejpčlivějšíz nás občas zapomene polknout tabletu včas. Když se ale zpozdíte během cyklu dvakrát o víc než dvanáct hodin, měla byste to gynekologovi oznámit. Nejenže můžete být těhotná, ale také si rozkolísáváte hormonální hladiny a můžete začít špinit nebo krvácet mimo plán. Lékař vám nejspíš nabídne jiné antikoncepční metody, na které nemusíte myslet každý den.

   

  Jako alternativu vyzkoušet třeba gumový antikoncepční kroužek, vylučující hormony. Sama si ho zavedete do pochvy, kde zůstane tři týdny, před sexem se vyndává a venku může zůstat maximálně tři hodiny. Můžou vám vyhovovat i náplasti, které se lepí na kůži jednou týdně. Některé ženy dávají přednost injekcím, jejichž učinek je až tři měsíce.

   

  5. lež „Anální sex? Nikdy jsem to nezkoušela!“

   

  Ne všichni gynekologové se ptají, jestli máte zkušenost s análním sexem, ale měli by. Spousta párů používá zodpovědně kondom při pronikání do vaginy, ale anální sex běžně zkoušejí bez ochrany. Pravděpodobnost nákazy všemi pohlavně přenosnými chorobami je ale mnohem vyšší!

   

  V konečník se dokonce i při použití lubrikačního gelu vznikají snadno oděrky a infekce má otevřenou bránu do vašeho těla. Právě proto lékaři doporučují, abyste s partnerem při análním sexu kromě lubrikantu používali i speciální kondomy ze silnějšího latexu.

   

  Když vám pečlivý gynekolog tuhle otázku položí, odpovězte po pravdě. Jestliže se neptá, přiznejte se sama. Lékař vás nejspíš díky tomu vyšetří na všechny nemoci, které na vás mohly z partnera přeskočit. 

   

   

  ToKa | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...