Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BLESKOVĚ CHCE POMOCT

  Tato holčička potřebuje vaši pomoc! Dojemný příběh andílka Eriky!

  29.04.2016 00:00 / váš příběh google+ twitter facebook

  Erika se narodila jako naprosto zdravé dítě. Přestože její matka prodělala komplikované těhotenství a Erika se narodila předčasně, byla v pořádku. Ale jen do 2,5 měsíce svého života, kdy její praktický lékař rozhodl o očkování.

  Erika lupa
  Erika potřebuje pomoc. | archiv

  Přesto, že matka upozorňovala na problémy při porodu a lékař byl specialistou na imunologii, Eriku nechal naočkovat komplexní hexavakcínou. Zprvu očkování snášela „dobře“. Její rodiče nebyli nijak informováni o nežádoucích účincích, a proto dceřinu náhlou nemotornost a ochablost přisuzovali spíše únavě. Její stav se ale zhoršoval a diagnóza byla šokující – regres vývoje způsobený vakcínami.

   

  Dnes jsou Erice dva roky. Nechodí, sama nesedí, nemluví, neudrží hlavičku. Ztratila veškerou motoriku v rukách a potřebuje čtyřiadvacetihodinovou péči. Jediné, co jí z dlouhodobého hlediska pomáhá, je cvičení a reflexní masáže, kdy se pozvolna dostavují výsledky. Matka Eriky je přesvědčena, že došlo k pochybení lékaře, který nepřihlédl ke komplikacím při porodu a k nízkému věku, kdy nebyl Eričin imunitní systém na vakcínu připraven.  

  Nebýt očkování, se kterým se její tělo kvůli metabolické vadě nedokázalo poprat, byla by v pořádku jako většina dětí v jejím věku.
   

   

  Nadační fond pomoci otevírá crowdfundingovou sbírku Krůčky pro Eričku, která se stala obětí nevhodně aplikovaného povinného očkování. „Význam plošného očkování nijak nepopíráme a jsme si vědomi toho, že je důležité. Na případu Eriky je ale vidět, že očkování není vhodné bez výjimky a může dojít k poškození zdraví dítěte. Proto jsme se rozhodli, že v tomto konkrétním případě Eriku podpoříme. Setkal jsem se s ní osobně a věřím, že jí léčba pomůže k tomu, aby mohla běhat se svou mladší sestrou. Touto sbírkou bysme zároveň chtěli otevřít společenskou diskuzi na téma povinného očkování,“ vysvětluje Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci.

   

  Rodina by peníze ze sbírky použila na cvičení a masáže, které jsou velice nákladné a pojišťovna je buď nehradí vůbec, nebo jen dvakrát do roka, ale i tak s vysokým doplatkem.  Jsou pro ně jedinou možností, která Erice může pomoci udělat důležité krůčky směrem k uzdravení. Pomůžete jim?

   

  Pomoct můžete tady: http://nfpomoci.cz/projekty/krucky-pro-ericku/

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...