Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HLEDÁNÍ TALENTU

  Lidský potenciál je třeba rozvíjet již od dětství, říká Jan Mühlfeit

  01.12.2017 10:00 / styl google+ twitter facebook

  Každý má na něco talent, ale ne každý o něm ví. Skryté talenty je dobré odhalit, protože pak je můžeme rozvíjet a být v životě spokojení. Takhle to alespoň vnímá proslulý kouč Jan Mühlfeit.

  Mühlfeit. lupa
  Známá moderátorka se svou dcerou hledala skryté talenty. | Archiv Jana Mühlfeita.

  Bývalý prezident Microsoftu pro Evropu Jan Mühlfeit se po ukončení kariéry špičkového manažera rozhodl předávat své zkušenosti a znalosti dál. Působí jako mentor a globální stratég. Spolupracuje s celou řadou osobností z řad byznysu, showbyznysu a také sportu. Mezi jeho klienty patří například olympionik David Svoboda. Věnuje se ale i práci s dětmi. „Každé dítě se narodí jako originál s řadou talentů a silných stránek. Klasická škola ale bohužel často silné stránky příliš nerozvíjí a soustředí se pouze na stránky slabé a eliminaci chyb,“ říká tento špičkový manažer. Jeho seminář „Odemykání dětského potenciálu,“ navštívila se svou dcerou Emou i moderátorka Zpráv FTV Prima Terezie Kašparovská.  

  Moderátorka televize Prima Terezie Kašparovská byla kurzem nadšena.
   

  Unikátní seminář Odemykání dětského potenciálu pomáhá dětem, studentům, jejich rodičům pochopit, jaké jsou jejich individuální talenty, a také odhaluje možnosti, jak je využívat. A to jak během studia, tak v osobním a později i pracovním životě. Pokud dojde k propojení talentů s tím, co člověka baví, naplňuje, souzní s jeho hodnotami, v čem se chce a může zlepšovat, s největší pravděpodobností nalezne oblast, v níž bude úspěšný a ve které bude vynikat.

   

  „Jsme velmi rádi, že jsme dnes na našem semináři mohli přivítat moderátorku Zpráv FTV Prima Terezii Kašparovskou a také její dceru Emu. Ema velice dobře rozumí sama sobě, což se následně potvrdilo i při testech. Talenty, které si sama vytyčila, se později skutečně ukázaly jako její silné stránky. Patří mezi ně například cit pro mezilidské vztahy, starostlivost, ale také soutěživost. Je vidět, že byla vedená tou správnou rukou,“ popisuje spolupráci s Emou a Terezií Jan Mühlfeit. Jeho slova pak doplňuje jeho kolegyně Kateřina Novotná, která společně s Janem tyto semináře pro děti a jejich rodiče vede. „Určitě je ale důležité tyto talenty i nadále rozvíjet a nebrat je jako samozřejmost vedoucí ke štěstí nebo úspěchu. Například její vrozená míra empatie se dá určitě dobře využít nejen při práci s lidmi, ale i v osobním životě. Nebude ji tak dělat problém naslouchat nejen svým blízkým, ale i třeba budoucím kolegům v práci,“ uvádí Kateřina Novotná.

   

  A jak hodnotí seminář Terezie z pohledu rodiče? „Ze semináře jsem odcházela nadšená já i Ema. Byl to pro nás krásný den, zážitky a poznatky trávíme ještě dnes, máme obě o čem přemýšlet. Doufám, že to Emě pomůže na její cestě za snem a já jí při tom budu dobrou oporou. Honza Mühlfeit i Katka jsou úžasní, dělají pro děti krásnou věc a držím jim při tomto poslání palce,“ uzavírá s milým úsměvem a zároveň s respektem oblíbená moderátorka.

   

  Jan Mühlfeit  je globální stratég, kouč mentor a autor bestselleru The Positive Leader (Pearson 2016)/Pozitivní leader (Albatros Media 2017). Má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích. Ve své poslední roli (2007-2014) byl Presidentem pro Evropu, Microsoft Corporation. Na základě své globální zkušenosti vytvořil zcela unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy. Jan učí přednáší své semináře „Odemykání lidského potenciálu“ a „Odemykání týmového potenciálu“ po celém světě. Je dále spolu s Kateřinou Novotnou spoluatorem úspěšného semináře „Odemykání dětského potenciálu.

   

  Kateřina Novotná má více než deset let zkušeností s prací s dětmi v předškolním i školním věku. Rozvoji dětské kreativity se začala věnovat již při svých studiích na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde tomuto tématu zasvětila i svou diplomovou práci. V kurzu Odemykání dětského potenciálu se společně s Janem Mühlfeitem snaží dětem, studentům, ale i jejich rodičům pomoci pochopit, jak fungují jejich silné stránky a talenty.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...