Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VOUSY NEBO HOLÁ BRADA?

  Ženy považují upravené muže za lepší milovníky

  28.11.2017 05:00 / styl google+ twitter facebook

  Krakonoš, nebo holobrádek? S každou generací je to jinak. Jednou je v módě plnovous, podruhé zase hladká tvář.

  Jednou je v módě plnovous, podruhé zase hladká tvář lupa
  Jednou je v módě plnovous, podruhé zase hladká tvář | Shutterstock

  Pánové jím mohou dávat najevo nejen svůj styl, ale také zkušenosti a inteligenci. Oholená tvář zase ubírá léta a budí chlapecký dojem. Z praktických důvodů je nejoblíbenější u sportovců, kterým by vousy zkrátka překážely v podání vrcholového výkonu.

   

  Nehledě na dobu může být knír či bradka vyjádřením určitého postoje.
   

  Knírek byl vždy symbolem gentlemanů. Starým Egypťanům dodával pocit moci, Řekové viděli v zarostlé tváři moudrost a ruský car Petr Veliký zase osvobodil kníraté poddané od povinnosti platit daně z vousů. V současnosti, podle listu The Guardian, považují ženy takto upravené muže za gentlemany a lepší milovníky.

   

  Holá brada začala být trendy s příchodem druhé světové války, kdy byl dlouhý vous nepraktický z hygienických důvodů. V kníru či bradce se drželi vši, a proto je museli všichni vojáci do jednoho shodit. Až na Francouze, kteří se od holicích strojků drželi zpátky, a díky své výjimečnosti získali přezdívku „vousatí“.

   

  Kotlety se nosily v období na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Tehdy je razili všichni, kteří milovali Elvise Presleyho. Podle módních fotografií k nim skvěle šly kalhoty do obřího zvonu, vypasovaná saka a obrovské klopy. Typické pejzy kolem uší dodnes demonstrativně nosí muži židovského vyznání z ortodoxních rodin.

   

  Lumberman je styl, který letí právě teď, ale nové technologie dávají mužům volnou ruku. S příchodem nového tisíciletí se mužům otevírají stále nové a nové možnosti. Na strojky s přidanými funkcemi, jako je otočná hlava, si rychle zvykli. A právě flexibilnost hlavic, která nezná meze, umožňuje mužům pohrát si na bradě se střihy různých tvarů.

   

  Z břitev už neběhá mráz po zádech. Naopak, čím více jich je, tím lépe. Výjimkou nejsou ani strojky s pěti břity. Například Wilkinson Sword. Tématem číslo jedna je hydratace. Vedle dalších a dalších superschopností břitů a hlavic se do hledáčku inovací dostala i samotná péče o pokožku. Naprostou samozřejmostí se staly zvlhčující systémy, které známe v podobě hydratačních proužků a aktivují se při každém dotyku s vodou. Zanechávají tvář vláčnou až hodinu po oholení.

  Max | bleskove.cz

  Témata: muži, vousy
  Komentáře ke článku
  loading...