Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÁ PLÁN

  Giorgio Armani zachraňuje své impérium!

  24.10.2017 00:00 / styl google+ twitter facebook

  Italský návrhář Giorgio Armani zachraňuje své slavné impérium! Hodlá převést větší část podílů skupiny Armani do své nadace a zabránit tak možnému rozpadu impéria nebo jeho převzetí po své smrti.

  Armani lupa
  Giorgio Armani se snaží zachránit své slavné módní impérium! | Archiv GG

  Třiaosmdesátiletý Armani to řekl v rozhovoru pro list Corriere della Sera. Návrhář nadaci na své jméno založil loni a chce v jejím čele zůstat do své smrti. Muž, jehož jmění se odhaduje na šest miliard dolarů (131 miliard Kč), je ve firmě stále aktivní, ale nejmenoval svého nástupce.

   

  „Vznikl mechanismus, který umožní mým dědicům žít v souladu a zabrání tomu, aby byla skupina odkoupena nebo aby se rozdělila," řekl Armani.  

  Giorgio Armani zachraňuje své impérium, které hrozí rozkladem!
   

   

  Návrhář nemá vlastní děti, ale v podniku pracují jeho neteře Roberta a Silvana. Nedávno z ní vystoupil jejich bratranec Andrea Camerana, ale zůstal členem předsednictva. Jeho členem je také dlouhodobý Armaniho asistent Pantaleo Dell'Orco, který stojí v čele sekce pánské módy.

   

  „Věřte mi, je těžké rozhodnout, co odkázat a zda je to spravedlivé nebo ne, a přitom se každou chvíli potýkat s realitou člověka, jemuž se může kdykoli něco přihodit," řekl Armani v rozhovoru.

   

  Jeho nadace nyní vlastní 0,1 procenta podílů skupiny a podle Armaniho nového plánu tento podíl zvýší. Zbytek pak zůstane v rukou dědiců, kteří budou moci případně své podíly prodat jenom nadaci. Management žádné podíly nemá.

   

  V září Armani řekl, že by značce prospělo, kdyby vybral svého nástupce a že to nemusí být nezbytně Ital. Sdělil, že určí tři osoby jako nástupce v čele nadace, ale kdo ho nahradí ve vedení skupiny Armani, stále jasné není. Nadace má podle Armaniho investovat také do charity.

   

  Loni skupině klesly podle Reuters příjmy o pět procent a Armani řekl, že tentýž trend očekává i letos a příští rok. Od roku 2019 prý se ale čeká vzestup.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...