Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  hudba

  Milujte hudbu ještě víc s originálními a jedinečnými peckami!

  30.01.2016 00:00 / styl google+ twitter facebook

  Pokud se člověk zajímá o kvalitní poslech na cestách (ale nejen tam), časem nepochybně narazí i na zmínky o takzvaných custom in-earech.

  custom in-ear lupa
  Další nedílnou výhodou je perfektní zvuková izolace. | Internet

  Co je to custom in-ear?
  Custom in-eary, do češtiny přeložitelné jako individuální či zakázkové špunty, jsou speciálním typem intraaurálních sluchátek, se kterými se v místním elektru opravdu nesetkáte. Oproti klasickým špuntům jsou totiž tyto tzv. „customy“ vyráběny speciálně pro každého člověka zvlášť. Měniče, výhybka, filtry, to vše je umístěno do speciální skořepiny (většinou z akrylu či silikonu), která je vyrobena přesně podle otisku vašich uší. Vzhledově se velmi podobají sluchadlům pro sluchově postižené.

   

  Vznikly v druhé půlce 80. let za účelem chránit sluch muzikantů a zároveň poskytovat dostatečně kvalitní zvuk kvůli monitoringu. V průběhu let se ale rozšířily i mezi hifisty, pro něž customy představují ten nejlepší možný zvuk, jakého lze dosáhnout na cestách. U nás se můžete setkat i s názvem studiové či pódiové sluchátkové odposlechy.  

  Další nedílnou výhodou custom in-earech je perfektní zvuková izolace.
   

   

  Proč je tento způsob tak výhodný?
  Předně, sluchátka jsou miniaturní – to je v dnešní době velmi praktické. Hmotnost běžného telefonu či mp3 přehrávače nedosahuje 100 g, notebooky se dostávají s hmotností pod 1 kg atd… Je nesmysl takovéto miniaturní přístroje (za jejichž zmenšení jsme ochotni platit nemalé částky) připojit k velkým sluchátkům. Celý svět je dnes v neustálém pohybu a jakákoli zátěž navíc je automaticky nevýhodou. Pro jakýkoliv pohyb by tedy velká sluchátka měla být automaticky vyřazena z výběru.

   

  Díky velikosti se sluchátka hodí na jakékoli použití – můžete s nimi usínat, vzít si je do letadla, samozřejmě denně do MHD, ale zároveň nic nebrání jejich použití pro nerušený high-end poslech na domácí aparatuře.

   

  Další nedílnou výhodou je perfektní zvuková izolace. Na rozdíl od pecek neslyšíte při nasazení „in-earových“ sluchátek téměř vůbec vaše okolí aniž byste vůbec ještě zapli přehrávač! V metru či tramvaji pak můžete i jemnou akustickou hudbu poslouchat velmi potichu – díky tomu, že okolní hluk je téměř beze zbytku odfiltrován, slyšíte i při nejnižší hlasitosti veškeré hudební detaily. Poslech hudby v dopr. prostředcích se tak posuvá na úplně jinou kvalitativní úroveň a navíc chráníte svůj sluch, protože nemáte tendenci autobus „přeřvat“. Na rozdíl od obecného názoru je zvuková izolace zpravidla silnější, než u velkých uzavřených modelů. Modely s nejvyšší mírou útlumu (a tedy i s nejnižší mírou pohodlí) se dostanou na takové hodnoty, které jsou naprosto běžné i u průměrných špuntů.

   

  No, a poslední výhodou je cena či chcete-li poměr výsledného zvuku k ceně sluchátek tzv. výkon/cena. Tento fakt opět bude pro mnoho lidí překvapivý, ale je téměř bez výjimky platný. Za danou cenu zpravidla špuntová sluchátka hrají lépe než otevřené modely a semozřejmě velmi výrazně lépe než peckové i uzavřené modely. Přitom jsou špunty často zatíženy předsudky, že takto malá věc přeci nemůže hrát dostatečně kvalitně.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...