Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DOBRÁ RADA

  Pozor! V autobazaru si raději na ojeté auto nepůjčujte! Je to nevýhodné…

  14.06.2017 13:50 / styl google+ twitter facebook

  Je známá věc, že když si něco kupujete v autobazaru, musíte být ostražití. A to nemusí jít jen o proslavené fígle se stočeným tachometrem. Většinou totiž nemáte při nákupu celou částku na vysněný automobil, a nabízené půjčky jsou často velmi nevýhodné...

  Autobazary lupa
  foto | ilustr

  Přinášíme vám zajímavý příběh Milana P., který ukazuje, jak snadno mohl přijít o nemalou částku při nákupu ojetého auta v autobazaru.

  Přestěhovali jsme se kousek za Prahu a dojíždění každý den do práce autobusem nám nevyhovovalo, a tak jsme se rozhodli koupit si ojeté auto. Problém nebyl v tom, že bych si v bazaru vybral auto ve špatném technickém stavu, ale díky nabídnutému financování jsem málem přišel o tisíce korun!

  Na koupi auta jsem si našetřil 150.000 Kč a vybral jsem si 2 roky starou Fabii Combi za prodejní cenu 250.000 Kč. Když prodejce v bazaru zjistil, že celých 100.000 Kč si budu muset půjčit, tak mi ihned nabídl “výhodnou” půjčku na splátky.

   

  V některých autobazarech mají velmi nepřehledné úvěrové smlouvy.
   

   

  Už jen při letmém pohledu na parametry nabízené půjčky mě zarazilo, že RPSN půjčky bylo skoro 12 %. Rozhodl jsem se tedy nakonec dojít si půjčit peníze do banky a udělal jsem dobře – zde se totiž RPSN nabízených bankovních neúčelových půjček pohybovalo většinou hluboko pod 10 % a u nejlepší nabídky dokonce pod 6 %... A to v řadě autobazarů na vás navíc při podpisu úvěrové smlouvy může číhat hned několik skrytých poplatků...

  Na serveru Bankovniinspektor.cz porovnali na konci května 2017 parametry bankovních neúčelových půjček s nabídkami financování přímo v autobazarech. A jak to dopadlo? Experti Bankovního inspektora prakticky potvrdili příběh Milana P.

  Více najdete na http://bankovniinspektor.cz/2017/06/06/pujcit-si-penize-na-auto-je-vyhodnejsi-u-banky-nez-v-autobazaru/

  mrk | bleskove.cz

  Témata: autobazary
  Komentáře ke článku
  loading...