Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POMOCNÍK BOTOX

  Fakta a mýty o zázraku jménem botox, který umí zatočit s vráskami i pocením. Je to skutečně tak?

  11.05.2017 00:00 / styl google+ twitter facebook

  Zatím co jedni na botox chodí pravidelně a nedají na něj dopustit, tak druzí se mu vyhýbají především díky „zaručeným zprávám“, které se o něm šíří.

  Topmodelka Simona Krainová se botoxu nebojí lupa
  Topmodelka Simona Krainová se botoxu nebojí | KLINIKA YES VISAGE

  Snad o žádném ošetření nebylo napsáno více informací než o aplikaci botulotoxinu a my vám teď pomůžeme odhalit, co je pravda a co naprostý mýtus. Botulotoxin neboli botox se v medicíně používá už dlouho. Náhoda tomu chtěla, že v 80. letech minulého století, kdy se botulotoxin používal k léčbě šilhavosti, si kanadská oční lékařka Jean Carrutherová u svých pacientů všimla, že mimo jiné vypíná pleť a vyhlazuje vrásky. Právě díky ní a jejímu manželovi dermatologovi  Alastairu Carrutherovi započal výzkum využití botulotoxinu v estetické medicíně. Jeho cesta k běžnému používání v estetické medicíně byla však ještě dlouhá. Oficiálně se mohl v USA do boje proti vráskám a nadměrnému pocení zapojit v roce 2002. Díky jedinečným výsledkům se však brzy rozšířil do celého světa. 

   

  I známé tváře řeší pomoci botuloxinu první vrásky či nepříjemné pocení
   

  Odhalte tajemství botoxu

  Toužíte po krásné tváři bez vrásek? Není problém, vyřaďte problematické svaly na nějaký čas z akce za pomoci botulotoxinu a máte po starostech. Nejčastěji se využívá k odstranění mimických vrásek, zejména mezi obočím u kořene nosu, v okolí očí především u zevních očních koutků a na čele. Lze ho použít i na některé typy vrásek na krku. Dokáže odstranit i pomerančovou kůži na bradě, zvedá koutky úst, snižuje linii úsměvu, který odhaluje dásně. Zkrátka umí zabojovat proti stárnutí hned na několika frontách.

   

  Kosmetická forma Botulotoxinu typu A užívaná v estetické medicíně je asi tisíckrát zředěná netoxická látka. „Účinek spočívá v uvolnění svalu, který působí přímo na příčinu vzniku vrásek, tedy na svalovou činnost. Aplikací velmi malé dávky botulotoxinu do svalu se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde k požadovanému svalovému uvolnění, vyhlazení vrásky a k zamezení nežádoucí mimiky. Zároveň tím také předcházíme dalšímu prohlubování vrásek,“ vysvětluje lékař estetické a korektivní medicíny MUDr. Milan Junášek  z Kliniky YES VISAGE. 

   

  Samotná aplikace vám nezabere více než 5 až 10 minut. Je třeba počítat s tím, že účinek po první aplikaci odezní zhruba po 3 až 6 měsících. To je doba, kterou naše tělo potřebuje na obnovení nervových vláken. Při dalších aplikacích může vydržet i 9 až 12 měsíců. Zkrátka čím častěji se látka aplikuje, tím déle efekt vydrží.

   

  Stop pocení

  Přestože máte kvalitní košile, musíte je měnit i třikrát denně? Podobně jste na tom i s ponožkami a  o věčně zpocených dlaních ani nemluvě? Už jste zkusili snad všechno a nic nepomáhá? Zbavte se tedy nadměrného pocení a zásoby antiperspirantů s nejistým efektem! Princip účinku botulotoxinu spočívá v zabránění převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy a tím k dočasnému omezení nebo úplnému zastavení pocení v ošetřeném místě. „Účinek nastupuje pozvolna během 2 až 10 dnů, kdy potní žlázy omezují až takřka zastavují svou činnost. Efekt je vždy individuální. Přetrvává podle použitého množství látky 7 -12 měsíců, někdy i déle. Ačkoliv není výsledek trvalý, lze aplikaci botulotoxinu bez obav opět opakovat, přičemž s počtem opakování se efekt prodlužuje,“ prozrazuje lékař estetické a korektivní medicíny MUDr. Milan Junášek z Kliniky YES VISAGE. 

   

  Hoďte všechny obavy za hlavu

  Stále ještě váháte, zda omladit svou tvář právě tímto způsobem? Pokud se svěříte do rukou skutečného odborníka z renomované kliniky, není se opravdu čeho obávat. „Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Nejprve ho vyšetříme a na základě toho doporučíme aplikaci botulotoxinu či navrhneme jiné řešení,“ vysvětluje lékař estetické a korektivní medicíny MUDr. Milan Junášek z Kliniky YES VISAGE.  

   

  Inspirací pro vás mohou být i české celebrity jako třeba topmodelka a moderátorka Simona Krainová, herečka Alice Bendová, zpěvák Martin Maxa a Muž roku Jakub Kraus, kteří za pomoci botulotoxinu  řeší první vrásky či nepříjemné pocení.

   

  O čem se nejvíc mluví?

  • Botulotoxin je jed, ukládá se v těle a může mi ublížit.

  Ano, botulotoxinu se říká tzv. klobásový jed. V žádném případě se však v těle nehromadí, podléhá rychlé biodegradaci.

   

  • Je mi třicet na botox mám ještě čas.

  To závisí na genetické dispozici každého z nás k tvorbě vrásek a na mimice, kterou používáme. Někteří lidé vrásky mají již ve 30 letech, jiní vůbec ne.

   

  • Když přestanu chodit na botox, vrásky se pak ještě zhorší.

  Není to pravda. Pokud byste se rozhodla dále na botulotoxin nedocházet, rozhodně se nemusíte bát zhoršení. Po doznění účinku se vám „vše“ vrátí do původního stavu.

   

  • Aplikace botoxu je záležitost žen, nás mužů se netýká.

  Je pravdou, že ženy stále převažují. Nicméně i muži dnes běžně chodí na aplikaci botulotoxinu. Častěji však řeší nadměrné pocení než vrásky.

   

  • Aplikace botoxu bolí.

  K aplikaci se používá tenká jehla a není výrazně bolestivá. Dalo by se to přirovnat ke štípnutí. Pokud si však klient přeje, je možné provést i místní znecitlivění.

   

  • Pokud si nechám botoxem zvětšit rty, budou vypadat nepřirozeně, jako kdyby mi opuchly.

  Jde o omyl. Pomocí botulotoxinu se nezvětšuje objem, ale znehybní sval. Tedy botulotoxin se ke zvětšení rtů nepoužívá.

   

  • Botox vrásky prohlubuje.

  Není to pravda. Z principu účinku botulotoxinu, nemůže vrásky prohlubovat. Naopak aplikací se předchází dalšímu zvýraznění vrásky.

   

  • Od botoxu už se postupně odklání, v kurzu jsou jiné výplně.

  Botulotoxin není výplň a jeho funkce není stále ničím nahrazena.

   

  • Botox nahradí skalpel či jiné radikálnější zákroky.

  Pokud chce klient trvalejší efekt, je ošetření vrásek radikálnějšími invazivními metodami stále účinnější.

   

  • Botox postupně likviduje vaše mimické svaly.

  To je mýtus. Důležité je, aby botulotoxin vždy aplikoval odborník ve správném množství a na správném místě. Při profesionální aplikaci nevzniká nepřirozená mimika.

   

  • Nemohu používat botox, když trpím na akné nebo ekzém.

  Botulotoxin se nedoporučuje aplikovat pokud je v předpokládaném místě vpichu zánět nebo ložisko hnisavého akné či zánětlivé  formy ekzému.

   

  • Botox  pocení zcela zabránit nemůže. Naopak se začneme v jiném místě potit více.

  Účinek nastupuje pozvolna, kdy potní žlázy omezují až takřka zastavují svou činnost. Nemusíte se však obávat toho, že byste se na jiném místě těla začali potit víc. Vylučujeme pot po celém těle, některá místa jsou jen více exponovaná, nezačneme se potit více jinde, jen proto, že omezíme funkci jednoho místa.

   

  TIP PRO VÁS: Největší klinika estetické medicíny a plastické chirurgie u nás Klinika YES VISAGE s pobočkami v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě nabízí nezávaznou konzultaci se specialistou, moderní léčbu křečových žil ve všech stádiích a také možnost splátek již od 500 Kč měsíčně s nulovým navýšením! Více informací na 227 777 777 nebo na www.yesvisage.cz.

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...