Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DOKONALÉ NOHY

  Fakta a mýty o křečových žilách! Je to skutečně takový problém?

  16.03.2017 13:02 / styl google+ twitter facebook

  Pomalu se blíží oteplení a s ním i sezona sexy šatiček. Je tedy nejvyšší čas na sobě zapracovat. Zejména pak na nohách, které na sebe poutají veškerou pozornost. Ty šťastnější si vystačí s důkladnou depilací a ozdravnou péčí. Pokud se však objeví nevzhledné křečové žíly, je třeba okamžitě jednat!

  Alice Bendová se zákroku vůbec nebála lupa
  Alice Bendová se zákroku vůbec nebála | YES VISAGE

  Nebojte, nejste v tom sami!

  Dle studie trápí tento problém 30 až 60 % populace. Nejlehčí forma křečových žil, tzv. metličkovité varixy, se vyskytuje téměř u každého druhého člověka. Závažnější forma křečových žil postihuje asi 30 % dospělých. Samozřejmě záleží na věku i pohlaví. S přibývajícími roky je toto onemocnění mnohem častější, a to zejména u žen. Paradoxně to zřejmě souvisí s jedním z nejhezčích období žen, s těhotenstvím. S rostoucím bříškem dostávají nohy pořádně zabrat. Mnohdy musejí nosit více, než prostě unesou.

    

  K dokonalým nohám bez křečových žil stačí poměrně málo, jen to chce vědět, jak na to!
   

  Ušetřeni však nejsou ani muži. Pravda, ti sice nenosí mini a nejsou pod takovým drobnohledem opačného pohlaví. Ovšem ani v jejich případě to není zrovna hezký pohled. 

   

  Metličky a křečové žíly mohou potrápit opravdu každého. A odborníci varují, že nejsou jen vadou na kráse. Krásná herečka Alice Bendová se za své nohy styděla 9 let. Zbytečně. Už ví, že zbavit se křečových žil lze i snadno. Hlavním důvodem, proč se rozhodla neinvazivní zákrok podstoupit, jsou metličkové žilky, které z dálky vypadají jako modřiny. V létě jsou při nošení krátkých šatů obzvlášť viditelné.

   

  Za vším stojí genetika

  Jednoznačně nelze označit jednoho viníka tohoto trápení. Faktorů, které se na něm podílejí, je hned několik. „Mluví se hodně o genetice, ale žádná studie to jednoznačně neprokázala. Naopak velký vliv má sedavé zaměstnání nebo práce, kdy jste celý den na nohou. Důležitým měřítkem je také životní styl - obezita, strava a málo pohybu,“ vysvětluje zkušený cévní chirurg MUDr. Peter Baláž z Kliniky YES VISAGE. To znamená v jídle příliš nehřešit a naordinovat si pravidelný pohyb. Ani tak vám však nikdo nezaručí, že se vám toto onemocnění zaručeně vyhne. 

   

  Právo volby

  Nezoufejte. Řešení existuje a nemusíte se bát. Nebolí, neobjeví se krevní podlitiny a nebudete vyřazeni z aktivního života po několik týdnů. Tedy pokud nezvolíte chirurgické řešení, které nabízí většina nemocnic. Svěřte své nohy do rukou profesionálů a miniinvazivní léčbě a již druhý den budete fungovat jako obvykle. „Na klinice řešíme všechny formy křečových žil, a to od těch nejmenších – metličkovitých varixů, až po pokročilé formy rozsáhlých varixů. Základem úspěšné léčby je důkladné vyšetření, díky kterému se pak stanoví vhodný léčebný postup,“ prozrazuje cévní chirurg MUDr. Peter Baláž z Kliniky YES VISAGE.

   

  Zatímco v zahraničí je miniinvazivní léčba jednoznačně první volbou při řešení tohoto problému, u nás tomu stále tak není. Pokud se pro ni rozhodnete, budete si ji muset zaplatit. Vynaložených prostředků však určitě nebudete litovat.

   

  To potvrzuje i herečka Alice Bendová, která před časem podstoupila na Klinice YES VISAGE sklerotizaci žil. „Viditelné žilky na nohou mě trápily opravdu dlouho. Chodila jsem s nimi po světě již několik let. Zbytečně. Vpravením sklerotizačního roztoku do žíly bylo během minuty po problému. Naprosto bez bolesti a jakýchkoli omezení po zákroku. Pan doktor Baláž byl skvělý, jehličku jsem vůbec necítila,“ uvedla nadšená herečka.

   

  V čem se nejčastěji mýlíme?

  Jde pouze o kosmetickou záležitost. Není to úplně pravda. Prvním projevem je sice vystouplá zduřená žíla. Postupem času však může dojít ke zvyšováni tlaku v žilách a vzniku neodstranitelných pigmentací a případně i komplikovaných kožních defektů. 

   

  Křečové žíly není potřeba léčit

  Opět jde o omyl. U neléčených forem může dojít k zánětu povrchních žil, který se pak může rozšířit na žíly hluboké. I když v minimálních případech může dojit k plicní embolii. 

   

  Operace v nemocnici je stejná jako v privátním zařízení

  Není to pravda. Většina nemocnic nenabízí miniinvazivní léčbu, která dosahuje srovnatelného výsledného efektu jako chirurgické řešení. Zároveň však pacientovi přináší další výhody. Vyhnete se pooperačním bolestem, modřinám a celkové anestezii. 

   

  Operace v privátním zařízení je drahá

  Záleží na úhlu pohledu. Pokud zvolíte chirurgickou cestu v nemocnici, která je hrazena pojišťovnou, nic sice nezaplatíte, ale budete několik týdnů na neschopence. Musíte zapomenout na veškeré aktivity, a to i ty pracovní, což může mít vliv na vaše finance. Naopak při miniinvazivní operaci budete už druhý den schopen běžné aktivity a nevypadnete z pracovního procesu. Proto se miniinvazivní operace určitě vyplatí. A to nejen finančně!

   

  Odstraněná žíla nám bude chybět

  Nebude, jelikož se jedná o žílu povrchového systému, který pro zásobení končetiny není nijak důležitý. 

   

  Po operaci zůstávají viditelné jizvy

  Miniinvazivní operace - laser, radiofrekvence a CLARIVEIN jsou prováděny ambulatně a často bez viditelné jizvy.

   

  Po zákroku se musí ležet
  U miniinvazivních metod lze po operaci ihned chodit a plně aktivní, včetně sportu, budete už den či dva po zákroku.

   

  Křečové žíly se znovu objeví

  Po bezchybném operačním zákroku se mohou v tom samém místě křečové žíly znovu objevit v 5 – 10% případů. Mnohem častěji se však objeví na jiném místě. Vše záleží na typu žilního onemocnění a v jakém rozsahu bylo zachyceno. 

   

  TIP PRO VÁS: Největší klinika estetické medicíny a plastické chirurgie u nás Klinika YES VISAGE s pobočkami v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě nabízí nezávaznou konzultaci se specialistou, moderní léčbu křečových žil ve všech stádiích a také možnost splátek již od 500 Kč měsíčně s nulovým navýšením! Více informací na 227 777 777 nebo na www.yesvisage.cz

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...