Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  STEJNÉ POŽADAVKY

  V módě stále vedou míry 90-60-90, XXL modelky se prosazují pomalu!

  02.01.2017 00:00 / styl google+ twitter facebook

  V módním světě v posledních letech začaly dostávat příležitosti také modelky plnějších tvarů, jejichž postava se více blíží průměrné realitě. Ty předvádí módu pro značky s nadměrnými velikostmi, které do své nabídky zařazují i známé módní řetězce.

  Modelky lupa
  Požadavky na modelky mají agentury ve světě stále tradiční - 60-90-60! | Profimedia

  Modelky nadměrných tvarů ale pracují pouze pro specifickou část klientů. Obecně stále vedou klasické míry modelek "90-60-90", řekli  zástupci modelingových agentur, které plnoštíhlé modelky zastupují.

   

  Modelky této kategorie se mohou uplatnit například v televizní reklamě. "V TV reklamě se více velkých společností snaží ukázat použití výrobků a služeb na běžných ženách než na klasických modelkách a do rolí v reklamě jsou více obsazovány plnoštíhlé modelky. Je to blíže skutečné realitě většiny z nás," řekl ČTK generální ředitel společnosti České modelky Radek Ahne, podle kterého jsou ale obecně nejvíce žádané modelky s ideálními mírami. Za ně se stále považuje postava s obvodem pasu kolem 60 centimetrů a obvodem prsou a boků 90 centimetrů.  

  V módě stále převažují požadavky na modelky s mírami "90-60-90".
   

   

  Podobnou zkušenost má také majitelka ostravské agentury Suzan Šárka Ovčáčková. "O modelky plnějších tvarů moc zájem není. Přesto jsem se roky snažila tuto módu na těchto plnějších, starších dámách prezentovat," uvedla Ovčáčková, podle které je přirozenější, když XXL módu neprezentují mladé modelky.

   

  "Každý se rád podívá na krásnou, štíhlou, souměrnou postavu s elegantním pohybem. Něco jiného je, když módu prezentuje padesátiletá či šedesátiletá dáma, u které se počítá, že má velikost 42, 46 i 50 a umí předvést modely pro ženy stejného věku," vysvětlila Ovčáčková.

   

  Podle Markéty Zámyslické z plus size modelingové agentury Full Of Beauty se o větším zapojení plnoštíhlých žen do světa modelingu sice mluví, ale moc se proto neděje. "Co se zájmu týče, v ČR je vše teprve v plenkách. Ve světě se již běžně pořádají soutěže krásy pro dámy plnějších tvarů," řekla Zámyslická.

   

  I přes zajímavé projekty ve světě krásy je v zahraničí tzv. "vysoká móda" stále prezentovaná téměř výhradně na velmi štíhlých modelkách. "Vedle toho jim tam ale již rostou zajímavé projekty pro ženy silnější, přehlídky nevyjímaje," doplnila Zámyslická, která doufá, že s plnějšími modelkami začnou v budoucnu pracovat i renomovaní návrháři. "Na místě stojí již hodně let a já věřím tomu, že by se mělo jít dopředu. A dopředu v tomto směru je pro mne směrem k lidem," uzavřela Zámyslická.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...