Pátek 19. ledna 2018
svátek má Doubravka, zítra Ilona
  ROZHODNĚ NEURAZÍ

  Nevíte, co pod vánoční stromeček? Tohle potěší každou ženu!

  11.12.2016 15:55 / styl google+ twitter facebook

  Bloumáte po obchodech či po internetu a nevíte, co pořídit pro svou drahou polovičku, maminku, sestru či dceru pod stromeček? Pak je tu tip na dárek, který zcela jistě potěší každou ženu. Šperky jsou totiž vždy vděčné a věčné. Jako jedna z mála věcí nestárnou!

  Šperky lupa
  Šperky ještě žádnou ženu neurazily. Ideální dárek pod stromeček. | Archiv JK Jewels

  Malá krabička v které se může skrývat hodně radosti a obdivu. Šperky jsou něco, co zdobí nejen ženy jak při běžném nošení, tak i ke společenským událostem! Jsou to ale i dárky, které neomrzí, nezestárnou a neurazí! 

   

  A co letos takzvaně mezi šperky frčí, co tedy pořídit k Vánocům? “Jako skvělý vánoční typ doporučuji anděla či andělíčka- fotky pošlu. V různých barvách zlata a barevných kombinacích,” říká šperkařka Jitka Kudláčková, u níž si šperky pořizují i známé osobnosti a oceňují osobní přístup, kvalitu a rozumnou cenu.  

  Každým krásným šperkem uděláte především ženám radost nejen pod vánočním stromečkem!
   

   

  Nejčastěji kupují šperky muži ženám, ale jsou i ženy které se umí ocenit a jsou i ženy které obdarují muže. Prsten, náramek, přívěšek nebo třeba manžetové knoflíčky. Nebo i soupravu. Opět z různých druhů kovů a barev.

   

  Nejsou však šperky jako šperky. Každá příležitost si žádá své. Existuje etika a etiketa nošení šperku. Například na luxusní večeři si žena vezme asi jiný přívěšek, prsten a náušnice než na Ples v opeře. Jsou ale i takzvané “neutrální” šperky, kterými nezkazíte žádnou význanou událost.

   

  Je ale také pár dobrých rad, jak se šperky zacházet, nejenom s těmi, které třeba letos někomu dáte pod stromeček. “Není to nic složitého, ale je to několik jednoduchých rad, jak se šperky zacházet a jak je nosit. Například odkládejte šperky na noc. Na stálé suché a důstojné místo, nejlépe do šperkovnice. Dosáhnete prodloužení životnosti šperku až o 50 procent a váš krevní oběh vám poděkuje, protože si v noci plně odpočine,” radí šperkařka Jitka Kudláčková.

   

  Jak však poznat při nákupu nějakého hezkého prstýnku, přívěšku, náramku, že jde o kvalitní výrobek a ne nějaký šmuk? “Kvalitní kov poznáte podle punců. Na každém šperku musí být vyražen státní punc, který garantuje kvalitu, protože takový šperk prošel státní kontrolou kvality, pak ryzostní značka kovu a značka výrobce. Celkem tedy tři puncovní značky.  Kvalitní šperk poznáte tak, že se začnete dívat z blízka. Vezmete si šperk do ruky a prohlížíte si ho, jaký na vás dělá dojem celkově, jak jsou zafasované kameny, jaké je zpracování. Nebo se poraďte s odborníkem,” podotýká Kudláčková.

   


  Šperk jako dárek je na rozdíl od mixérů, televizorů, praček či ledniček skladný. Není náročný na balení a ani na schovávání před všetečnými blízkými, kteří už se nemohou dočkat, copak jim to ten Ježíšek letos přinese?

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...