Neděle 21. ledna 2018
svátek má Běla, zítra Slavomír
  TREND NEBO KLASIKA

  Které barvy vám udělají “in” Vánoce? My to víme!

  26.11.2016 00:25 / styl google+ twitter facebook

  Začíná advent a vy jistě přemýšlíte o tom, jak si před Vánoci vyzdobit dům, byt nebo chalupu. Máte raději klasické vánoční barvy, nebo experimentujete, střídáte je a jdete podle trendů? Co vlastně letos frčí, co naopak a nebo jak si vyzdobit nejenom stromeček, ale i celý byt podle klasiky?

  Vánoce lupa
  Letos o Vánocích je trendy bílá, průhledná a zlatá barva! | HomeArt

  Někdo má rád čisté linie a jednu dvě barvy, jiný zase pestrost, barevnost a spoustu doplňků. Nicméně každý rok je ve znamení jiných vánočních trendů. “Letos letí zlatá, bílá, průhledná barva. A co se tvarů týče, pak jsou to koule, figurky a v různých kombinacích,” říká Jaroslav Soukup, prodejce designového zboží v Praze na Zličíně. 

   

  Barvy dekoračních předmětů, které si vybíráte k výzdobě, by měly odpovídat barvám, které již máte u vás doma, aby korespondovaly. Jak s interiérem, tak i s doplňky.  

  Letošním hitem vánočních dekorací a barev je bílá, zlatá, průhledná a případně pastelové barvy.
   

   

  “Je dobré sladit barvy ozdob na stromečku s ostatní výzdobou v domě či v bytě, aby to ladilo, nepřebíjelo se to. Čili, pokud máte bílou, průhlednou zlatou na stromečku, asi bych velmi opatrně volil i další výzdobu a nekombinoval bych to se sytě barevnými dekoracemi v okolí,” radí Jaroslav Soukup, který sleduje trendy nejen u nás, ale i ve světě.

   

  “Kdo chce mít a má rád klasiku, pak samozřejě barvou Vánoc je červená, zelená, zlatá, modrá. A doplnit lze i přírodními materiály, například pletený věnec či svícen z proutí na stůl v kombinaci s jasně barevnými ozdobami a dekoracemi. Anebo naopak udělat moderní, elegantně-luxusní výzdobu - zlatou, bílou, průhlednou a doplnit proutím, mašlemi bílými či zlatými svíčkami a tak podobně. Fantazii se rozhodně meze nekladou,” dodává Soukup.

   

  “Přijdou k nám třeba lidé a jsou pevně rozhodnuti, že si letos byt či dům vyzdobí nějak. A pak se projdou a obcházejí naši opravdu pestrou nabídku a změní názor a kupují si právě třeba ty trendové věci,” podotkl.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: barvy, trendy, Vánoce, Styl
  Komentáře ke článku
  loading...