Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TOHLE MUSÍTE VIDĚT

  Ne v Praze, ale ve Vídni navštívíte nejkrásnější vánoční trhy! A dáte si super řízek!

  17.11.2016 13:40 / styl google+ twitter facebook

  Praha je jistě magická a má co nabídnout, ale pokud chcete opravdu vidět nádherné vánoční trhy na úrovni, bez šmíry a kýče, vyrazte už nyní do rakouské Vídně. Hned na několika místech můžete navštívit desítky až stovky stánků s rozmanitým zbožím a ochutnat nepřeberné množství kvalitních punčů. A máme i návod, kde zahnat hlad!

  Vánoční trhy Vídeň lupa
  Vánoční trhy ve Vídni jsou jedny z největších a nejkrásnějších! | Bleskove.cz

  Sice od 2 do 4 eur, ale rozhodně neředěné punče jsou vídeňskou specialitou. Od těch s alkoholem, až po ty dětské. Ovšem takový ”Sissi punch” navodí skutečnou atmosféru Vánoc. Nebo nepřeberné množství ozdob, dekorací, hraček, ale i skvělých cukrovinek, jídla, či fashion doplňků.

   

  “Jezdíme sem každý rok, je to úžasné. Má to úroveň. Je to drahé, ale ne předražené, na rozdíl od Prahy. Vše je tu kvalitní a baví mě, jak ten punč vám dají do hrnečku. Dáte zálohu euro dvě a buď si hrneček necháte, nebo vrátíte,” svěřila se Bleskove.cz paní Veronika s atmosférou vídeňských trhů.  

  Vídeňské vánoční trhy patří k nejslavnějším, největším a také nejnavštěvovanějším!
   

   

  Jedny trhy jsou u slavného zámku Schönbrun, další na Rathausplatz, tedy u monumentální radnice, další u Hofburgu i na dalších místech. “Všechny jsou skvělé. Čím blíže k Vánocům, tím tu bývá více plno, ale jezdí sem lidé z celé Evropy, ne-li ze světa. Všichni jsou tu milí, přátelští, usměvaví. Samozřejmě, že chtějí vydělat, ale v první řadě jim jde o tom, aby byl zákazník spokojen, aby mu případně chutnalo. To je ten rozdíl mezi Čechy a Rakušany,” řekl Markus Reiner, jeden z prodejců na vídeňských trzích.

   

  A pokud po mnohahodinovém courání po stáncích a ochutnávání punčů dostanete hlad, pak, budete-li mít štěstí, skvěle se najíte. Hned vedle radnice, v souboru domů s podloubím, je naprosto unikátní restaurace “Das genial lokal Einstein”. Tedy unikátní, stylová restaurace ve stylu Alberta Einsteina, kde všude na zdech visí jeho podobizny různého druhu. A kromě fanstastického řízku se salátem a přílohou, za který tu dáte ”jen” 7,90 euro, což je na centrum Vídně pohádková cena, si dovolíme říct, že tu mají daleko lepší "Sachertorte" než v samotném, slavném Hotelu Sacher. Jednak je levnější, větší, chutnější a jednak si ho tu můžete dát s jejich “slagsahne a vanilesauce”. Tedy se šlehačkou a vanilkovou omáčkou. A to je teprve ”žrádlo”…!

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: turismus, Vánoce, Vídeň
  Komentáře ke článku
  loading...