Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NA ZDRAVÍ

  Máte rádi kávu? Pak vás výsledky nového výzkumu opravdu hodně potěší!

  16.11.2016 19:31 / styl google+ twitter facebook

  Některé průzkumy potěší víc než jiné. To je případ kávy. Již víme, že tento lahodný nápoj dokáže pomáhat v boji s rakovinovým bujením, ale pomáhá i při jiných onemocněních.

  Dovedete si představit den bez lahodného šálku kávy? lupa
  Dovedete si představit den bez lahodného šálku kávy? | Shutterstock

  Podle loňského zjištění vědců z Harvardovy univerzity může v množství tří až pěti šálků denně chránit káva před diabetem typu 2, Parkinsonovou chorobou či onemocněním srdce a cév. Nyní devět rozsáhlých studií zjistilo, že je kofein silným hráčem i na poli ochrany jater před cirhózou.

   

  Podle studie je kofein silným hráčem proti mnoha chorobám.
   

  Podle studie stačí denně šálek kávy a riziko cirhózy klesá až o 22 procent. Při konzumaci dvou šálků denně dokonce o 43 procent, tři šálky denně snižují riziko cirhózy o 57 procent a čtyři šálky až o 65 procent.

   

  Možná vám připadá, že cirhóza sama o sobě není žádná epidemie, ale během posledních let se světová úmrtnost pacientů pohybuje kolem jednoho milionu ročně. Cirhózu vyvolává řada faktorů, k nejznámějším a nejrizikovějším patří pravidelná konzumace alkoholu ale i obezita.

   

  Vědce teď čeká poměrně příjemný výzkum, při kterém musí určit, jaký druh kávy má ohledně našeho zdraví ty nejlepší účinky. Zda je to káva filtrovaná, instantní, mletá či překapávaná.

  Max | bleskove.cz

  Témata: káva, výzkum, zdraví, riziko
  Komentáře ke článku
  loading...