Pátek 19. ledna 2018
svátek má Doubravka, zítra Ilona
  NA ZDRAVÍ

  Máte rádi kávu? Pak vás výsledky nového výzkumu opravdu hodně potěší!

  16.11.2016 19:31 / styl google+ twitter facebook

  Některé průzkumy potěší víc než jiné. To je případ kávy. Již víme, že tento lahodný nápoj dokáže pomáhat v boji s rakovinovým bujením, ale pomáhá i při jiných onemocněních.

  Dovedete si představit den bez lahodného šálku kávy? lupa
  Dovedete si představit den bez lahodného šálku kávy? | Shutterstock

  Podle loňského zjištění vědců z Harvardovy univerzity může v množství tří až pěti šálků denně chránit káva před diabetem typu 2, Parkinsonovou chorobou či onemocněním srdce a cév. Nyní devět rozsáhlých studií zjistilo, že je kofein silným hráčem i na poli ochrany jater před cirhózou.

   

  Podle studie je kofein silným hráčem proti mnoha chorobám.
   

  Podle studie stačí denně šálek kávy a riziko cirhózy klesá až o 22 procent. Při konzumaci dvou šálků denně dokonce o 43 procent, tři šálky denně snižují riziko cirhózy o 57 procent a čtyři šálky až o 65 procent.

   

  Možná vám připadá, že cirhóza sama o sobě není žádná epidemie, ale během posledních let se světová úmrtnost pacientů pohybuje kolem jednoho milionu ročně. Cirhózu vyvolává řada faktorů, k nejznámějším a nejrizikovějším patří pravidelná konzumace alkoholu ale i obezita.

   

  Vědce teď čeká poměrně příjemný výzkum, při kterém musí určit, jaký druh kávy má ohledně našeho zdraví ty nejlepší účinky. Zda je to káva filtrovaná, instantní, mletá či překapávaná.

  Max | bleskove.cz

  Témata: káva, výzkum, zdraví, riziko
  Komentáře ke článku
  loading...