Neděle 24. září 2017
svátek má Jaromír, zítra Zlata
  BOJ S ĎOLÍČKY

  Strašák jménem celulitida. Víme, jak na ni! Pomoc v zázračných krémech však nehledejte!

  22.11.2016 05:55 / styl google+ twitter facebook

  Celulitida trápí zejména ženy, ale není problémem pouze těch žen, které mají nějáké to kilo navíc. Nevzhledné ďolíčky trápí i mladé štíhlé dívky. Nejčastěji se celulitida objevuje v oblasti stehen a hýždí, ale i na břiše, v pase a na zadní straně paží. Bohužel žádné zázračné tabletky ani krémy neexistují! Jak se jí tedy zbavit?

  Celulitida trápí většinu žen. Existují však způsoby, jak se jí zbavit či její projevy výrazně zmírnit! lupa
  Celulitida trápí většinu žen. Existují však způsoby, jak se jí zbavit či její projevy výrazně zmírnit! | masazemartinpraha.cz

  Celulitida vzniká v návaznosti na celou řadu faktorů. Částečně je způsobena dědičně, ale způsobuje ji také nedostatečný pitný režim, kouření, hormonální změny, sedavý způsob života, hromadění toxinů v těle a podobně. Při celulitidě dochází ke zvětšení objemu tukových buněk, které na kůži vytvářejí ďolíčky připomínající pomerančovou kůži. V tomto místě je pak omezen průtok krve a lymfy.

    

  Celulitida vzniká při nesprávné činnosti lymfatického a krevního oběhu.V důsledku toho tělo zadržuje Toxiny
   

  Jak se zbavit celulitidy?


  Strava a pitný režim
  Základním kamenem v boji proti celulitidě je samozřejmě správná životospráva. Je potřeba tělo v první řadě vyčistit. Důležitý je správný jídelníček, ale také pitný režim. V průběhu dne byste měli vypít zhruba 0,033 litru vody na kilogram tělesné váhy. Pokud například vážíte 70 kilogramů, měla byste vypít 2,31 litru čisté vody za den. Plus 1 litr za každou 1 hodinu cvičení. Ideální je neperlivá voda. Minerální voda není vhodná v tomto množstí! Samozřejmě se vyhýbejte slazeným nápojům. Vyřaďte alkohol a kávu, které tělo dehydratují.

   

  Cvičení
  Celulitidu není jednoduché odstranit úplně, je to běh na dlouhou trať, ale pohyb je v boji proti pomerančové kůži důležitým pomocníkem.

   

  Lymfatická masáž
  Dalším úžasným a velmi účinným pomocníkem je lymfatická masáž, která obnovuje oběh lymfy. Lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Celulitida totiž vzniká při nesprávné činnosti lymfatického a krevního oběhu. V důsledku toho tělo zadržuje toxiny. Pokud lymfa nepracuje správně či je zpomalena, tukové buňky zvětšují svůj objem, vzniká celulitida a otoky. Při správně provedené lymfatické masáži se lymfa aktivuje a škodliviny tak jsou odváděny z těla ven.

   

  Nejlepší jsou jednoznačně ruční lymfatické masáže. Ruční lymfatická masáž je účinnější než masáž přístrojová, dokáže se totiž přesněji zaměřit na problematická místa. Lymfatické masáže se provádějí na celém těle, mezi nejžádanější patří však lymfatické masáže dolních končetin, kde ženy trápí celulitida nejvíce.

    

  „Počet lymfodrenáží je individuální podle dané problematiky a schopností těla regenerovat. Doporučuji podstoupit lymfodrenáž minimálně 2 x do roka s 6 až 10 návštěvami. Po této kůře není vůbec od věci chodit na takzvané udržovací kůry jednou za 3 až 4 týdny. Jednorázová lymfatická masáž, tedy jedna návštěva, se bohužel míjí s požadovaným účinkem a nenaplní vaše očekávání," vysvětluje masér Martin Šebek, který se v oboru pohybuje již jedenáct let a ve svém masážním salónu v Praze provádí mimo jiné i masáže zaměřené na odbourávání celulitidy.

   

  „Nejlepší je kombinace ručních lymfatických masáží a anticelulitidových masáží. Klientky, které podstupují současně obě procedury dosahují těch nejlepších výsledků," doplňuje Martin.

   

  Anticelulitidová masáž

  Jak již jsme si vysvětlili, celulitida vzniká v důsledku toho, že tělo zadržuje toxiny. Toxiny jsou dobře rozpustné v tucích, a proto se automaticky usazují v tukové tkáni, kde způsobují deformaci tukových buněk. Z takto deformované buňky tělo neumí toxiny dobře vyloučit. Pomocí anticelulitidové masáže se tyto deformované tukové buňky poruší a tělo je může dále zpracovat a vyloučit z těla ven. 

   

  „Po této masáži provádím speciální zábaly, například ozonový zábal. Po vetření aktivního ozonu se přiloží tlakový zábal, který účinně působí proti celulitidě," prozradil nám Martin.

   

  Sauna
  Pobyt v sauně taktéž pomáhá ke zlepšení stavu pokožky. Je to perfektní způsob, jak kůži dopřát dokonalou očistu. Střídání teplot obnovuje lymfatické cesty a blahodárně působí na celulitidu. Pomerančovou kůži je vždy třeba řešit komplexně. Sauna je jedním z prostředků v boji proti ní.

   

  Rozvoj celulitidy je pomalý, proto se vyplatí vsadit na prevenci. Pokud zatím nemáte problémy s celulitidou a otoky, je lymfatická masáž vhodná i jako prevence. Jakmile celulitida propukne, je potřeba okamžitě zasáhnout! V opačném případě nastávají v podkožní tkáni nevratné degenerativní změny. Již vzniklou celulitidu nelze zcela odstranit, odborným přístupem však lze vylepšit její vzhled a zastavit případné progresivní zhoršování.

   

  Pro odstranění celulitidy i pro prevenci je nutné tělo detoxikovat. Správný jídelníček a pitný režim je základ. Pokud přidáte lymfatické masáže a anticelulitidové masáže, občas navštívíte saunu a do svého životního stylu zařadíte také cvičení, máte v boji s celulitidou vyhráno!

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...