Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DOKONALÁ PRSA

  Fakta a mýty o tom, jaká prsa mají rádi muži a jaká chtějí ženy. Jak je to doopravdy?

  24.11.2016 06:01 / styl google+ twitter facebook

  Většina žen si přeje mít velká, plná a tvarově stejná prsa, ale ne každou příroda takto obdarovala. Dokonalá prsa jsou snem každé ženy, ale co jsou vlastně dokonalá prsa?

  Palstika prsou lupa
  Každá žena si přeje dokonalá ňadra. | YES VISAGE

  Ve skutečnosti nic takového jako dokonalá prsa neexistuje. Mužům se líbí různá prsa, ale v něčem se až příliš často shodují. Některý muž se spokojí s jedničkami, pro druhého jsou trojky stále moc malé. Těžko by se ovšem našel takový, kterému jsou ženská prsa lhostejná. 

   

  Dokonalá ňadra jsou sice snem každé ženy, ale ve skutečnosti nic takového neexistuje.
   

  Dle statistik obecně muži dávají přednost středním až spíše větším prsům, i když na druhou stranu z výzkumů také vyplývá, že pro většinu je ale důležitější jejich tvar a tuhost. 

   

  Nejvíce řeší svá prsa právě ženy. Chtějí být konkurenceschopné, cílí na muže a soupeří se ženami. Ženy řeší nejen velikost, ale také pevnost prsou, zda a jak prsa klesají dolů, případně se rozlévají do strany a také jak se s přibývajícími roky a kily mění velikost a tvar.

   

  Dle statistik je obecně se svým vzhledem nespokojeno 98 % žen! A celá třetina z těchto žen zvažuje plastickou operaci, právě prsa jsou po liposukci druhým nejčastějším zákrokem. „Každý zákrok, který je na místě, zvyšuje sebevědomí. Pokud to vezmeme čistě statisticky, nejvíce sebevědomí dodává ženám právě zvětšení prsou,“ potvrzuje specialista na plastiku prsou MUDr. Martin Molitor, PhD, primář plastické chirurgie Kliniky YES VISAGE. 

   

  Zvětšení poprsí lze řešit jednak vlastním tukem nebo častěji pomocí prsních implantátů. „U nás na klinice vždy vybíráme velikost tak, aby seděla přirozeně vzhledem k postavě a hmotnosti klientky. Velikosti si u nás může klientka vyzkoušet přímo na sobě pomocí tzv. Sizerů,“ vysvětluje MUDr. Issam Alawa z Kliniky YES VISAGE. Povislá prsa a úpravu tvaru pak řeší modelace prsou. „Konzultace je základ. Zde má lékař šanci provést objektivní vyšetření, zjistit výchozí stav a prodiskutovat s klientkou vhodnou metodu výkonu, aby výsledek byl perfektní,“ popisuje důležitost konzultace MUDr. Issam Alawa.

   

  Jakou plastiku si u partnerek přejí muži? 

  Nejčastěji se setkáváme s tím, že muži si u svých partnerek přejí větší prsa, také v tomto případě nejčastěji chodí s nimi ke konzultaci. Pak je to po porodech modelace s nebo bez zvětšení prsou. A nakonec zmenšení prsou s modelací, tady je přítomnost mužů u konzultace nejméně častá. „Při konzultaci estetické operace prsou se skutečně ženy často zmíní o tom, co si přeje manžel nebo partner. Pokud se nezmíní, já osobně se aktivně ptám. Je hodně důležité, aby partner o operaci věděl a souhlasil s ní, ideálně aby byl přítomný u konzultace. Dozví se přesně, co operace znamená a může pak být pro partnerku oporou,“  vysvětluje MUDr. Martin Molitor.

   

  Čeho se ženy obávají nejčastěji?

  S implantáty nelze kojit

  Není to pravda, prsní implantáty jsou ze silikonu, tedy naprosto inertního materiálu a nemají vliv na kojení. Je ale pravdou, že při použití velmi velkých implantátů u malých prsou a útlého hrudníku může dojít k tlakové atrofii prsní žlázy a tvorba mléka může být menší.

   

  S implantáty nelze létat

  Prsní implantáty nemají žádný vliv na možnost létání letadlem nebo jiným prostředkem. Fáma, že implantáty při létání pískají či mohou prasknout, je naprostý nesmysl.

   

  Implantát může prasknout

  Jakýkoliv implantát použitý v lidském těle stárne a může nastat potřeba jeho výměny. I kloubní protézy se musí někdy z důvodu opotřebování měnit. Prsní implantáty se rovněž mohou opotřebovat a prasknout. Záleží hodně na životním stylu pacientky a taky na tom, zda dojde k silnému nárazu na hrudník. Dle nejnovějších údajů je patnáct let po implantaci prasklých přibližně 30 % prsních implantátů. Není proto pravdou, že prsní implantáty se musí každých deset let měnit. Pokud prsní implantát nečiní problémy, může zůstat v těle celý život.

   

  Po operaci prsou dojde ke ztrátě citlivosti

  Při každém kožním řezu dochází ke ztrátě citlivosti kolem rány a následně kolem jizvy. Tato ztráta je většinou přechodná a postupně se cit v dané tkáni obnovuje. I u operace prsou dochází proto vždy ke změně citlivosti zejména kolem jizev. Nicméně může dojít i ke ztrátě citlivosti velké části kůže prsu, dvorce i bradavky. Je to zejména v případě, kdy jsou prsa výrazně velká a pokleslá a operací je nutno prsa hodně zmenšit a pozvednout. Zmenšováním je nutné odstranit velké množství prsní tkáně a je proto větší riziko poranění více nervů. Naštěstí ztráta citlivosti větší části prsu není častá a taky bývá většinou přechodná.

   

  Implantáty jsou ihned poznat na dotek

  Implantáty jsou plněny silikonovým gelem, který může mít různou tuhost, nicméně vždy jsou na pohmat velmi podobné prsní žláze. Při správné volbě velikosti a umístění implantátů jsou implantáty navíc z větší části kryté prsní žlázou nebo také prsním svalem. Pokud ale velmi štíhlá útlá pacientka téměř bez prsní žlázy trvá na velkých implantátech, mohou přirozeně tyto implantáty být z části kryty pouze kůží s tenkým podkožím a mohou být hmatné.

   

  Dražší implantáty jsou jenom o značce

  Všechny implantáty, které lékař používá, musí mít příslušné certifikáty a schválení pro použití. Mají to implantáty levnější i dražší. Všechny implantáty jsou tedy kvalitní a spolehlivé, splňují veškeré předepsané normy.  Rozdíly kvality mezi levnějšími a dražšími implantáty žádný výrobce nezveřejňuje. Nicméně dá se předpokládat, že výrobní proces dražších implantátů je nastaven tak aby splňoval normy přísnější, než jsou minimální předepsané.

   

  Pokud tedy přemýšlíte o zvětšení, zmenšení či modelaci prsů, pak investujtenejen peníze, ale také čas do výběru toho nejlepšího chirurga. Klíčovým rozhodujícím prvkem by určitě neměla být cena. Klinika by měla být známá svými pozitivními recenzemi a mít ve svém týmu dobré lékaře. Velmi důležitý je pak samotný chirurg, který bude výkon provádět. Stejně jako u každého jiného zákroku platí, že chcete-li mít hezká prsa bez zbytečných jizev a komplikací, je potřeba zvážit výběr kliniky a zvolit zkušeného chirurga. Jakýkoli zásah chirurga by měl působit tak, aby nikdo nepoznal, že jde o zákrok lékaře.

   

  Opravdoví profesionálové se vám budou věnovat i po více konzultací a proberou s vámi všechna pro a proti. Výsledek pak bude stát za to!

   

  TIP PRO VÁS: Největší klinika estetické medicíny a plastické chirurgie u nás Klinika YES VISAGE nabízí nezávaznou konzultaci úpravy prsou se specialisty a také možnost splátek již od 500 Kč měsíčně s nulovým navýšením!  

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...