Čtvrtek 22. března 2018
svátek má Leona, zítra Ivona
  ZIMNÍ PÉČE

  Jaký krém pro Vaši pleť zvolit v zimě?

  03.10.2017 00:05 / styl google+ twitter facebook

  Blíží se zima a naše pleť je právě v tomto období velmi namáhána, a to bez ohledu na věk. Škodí jí především přechody z mrazu do tepla. Na venkovním mrazivém počasí totiž dochází k vysychání pleti a stažení drobných cévek, zatímco při přechodu do tepla se cévky prudce roztáhnou a pleť zčervená.

  pleť zima lupa
  Během zimy je pokožka vystavována jak chladnému počasí venku, tak i suchému vzduchu v místnostech. | Internet

  V každém ročním období musíme vybírat kosmetické přípravky s takovými ingrediencemi, které zaručí naší pokožce tu správnou péči, a to především v oblasti hydratace a výživy.  

  Tím, že se ženy často bojí používat hydratační krém, nanesou na pleť často jen make-up. Jenže v zimě kůže potřebuje snad ještě více vláhy a výživy než v létě.

   

  Zejména hydratace je důležitá, protože chlad pleť vysušuje daleko více než slunce. Hydratační krém můžete bez obav používat i v zimě. Možná jste také slyšela, že kvůli hydratačním krémům pleť v mrazivém počasí praská, ale jde o pověru. I v zimě můžete používat hydratační krémy, ale mastnější krémy pleť před mrazem více chrání, vytvoří účinnější ochranný film.

   

  Váš pleťový krém by měl obsahovat látku urea, kyselinu hyaluronovou, dexpanthenol, glycerol a ceramid-3. Pokud všechny tyto látky v sobě ukrývá, pak jste právě dopřála své pokožce tu nejlepší možnou péči. 

   

  Až začne mrznout...

  Své pleti můžete v opravdu chladném počasí pomoci tím, že před nalíčením použijete speciální zimní krémy s mastnějším základem a UV filtrem. Vhodné jsou třeba krémy s obsahem avokádového či mandlového oleje. Především lidé s citlivou pletí nebo rozšířenými žilkami v oblasti líček a nosu by měli mastné krémy v zimě používat povinně.

   

  Po rozetření je nezbytné několik minut počkat, než pokožka ochrannou vrstvu zcela přijme a začne působit. Kromě toho byste měla při ošetření pleti opatrně zacházet s horkou vodou a nepoužívat pleťové vody s alkoholem, které pleť vysušují.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...