Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZIMNÍ PÉČE

  Jaký krém pro Vaši pleť zvolit v zimě?

  03.10.2017 00:05 / styl google+ twitter facebook

  Blíží se zima a naše pleť je právě v tomto období velmi namáhána, a to bez ohledu na věk. Škodí jí především přechody z mrazu do tepla. Na venkovním mrazivém počasí totiž dochází k vysychání pleti a stažení drobných cévek, zatímco při přechodu do tepla se cévky prudce roztáhnou a pleť zčervená.

  pleť zima lupa
  Během zimy je pokožka vystavována jak chladnému počasí venku, tak i suchému vzduchu v místnostech. | Internet

  V každém ročním období musíme vybírat kosmetické přípravky s takovými ingrediencemi, které zaručí naší pokožce tu správnou péči, a to především v oblasti hydratace a výživy.  

  Tím, že se ženy často bojí používat hydratační krém, nanesou na pleť často jen make-up. Jenže v zimě kůže potřebuje snad ještě více vláhy a výživy než v létě.

   

  Zejména hydratace je důležitá, protože chlad pleť vysušuje daleko více než slunce. Hydratační krém můžete bez obav používat i v zimě. Možná jste také slyšela, že kvůli hydratačním krémům pleť v mrazivém počasí praská, ale jde o pověru. I v zimě můžete používat hydratační krémy, ale mastnější krémy pleť před mrazem více chrání, vytvoří účinnější ochranný film.

   

  Váš pleťový krém by měl obsahovat látku urea, kyselinu hyaluronovou, dexpanthenol, glycerol a ceramid-3. Pokud všechny tyto látky v sobě ukrývá, pak jste právě dopřála své pokožce tu nejlepší možnou péči. 

   

  Až začne mrznout...

  Své pleti můžete v opravdu chladném počasí pomoci tím, že před nalíčením použijete speciální zimní krémy s mastnějším základem a UV filtrem. Vhodné jsou třeba krémy s obsahem avokádového či mandlového oleje. Především lidé s citlivou pletí nebo rozšířenými žilkami v oblasti líček a nosu by měli mastné krémy v zimě používat povinně.

   

  Po rozetření je nezbytné několik minut počkat, než pokožka ochrannou vrstvu zcela přijme a začne působit. Kromě toho byste měla při ošetření pleti opatrně zacházet s horkou vodou a nepoužívat pleťové vody s alkoholem, které pleť vysušují.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...