Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SUŠIČKY NA VÝSLUNÍ

  Výhody sušení v mnohokrát omílaných sušičkách

  05.08.2016 10:00 / styl google+ twitter facebook

  Sušení prádla je snad nejjednodušší domácí prací. Stačí vytáhnout prádlo z pračky, pověsit na sušák a o zbytek se postarají už samy slunce a vzduch. Existují však i domácí pomocníci, kteří nabízejí větší pohodlí, lepší hygienu a snazší žehlení.

  sušička lupa
  Sušičky prádla se mohou pochlubit celou řadou výhod. | Internet

  Nahradí prádelní šnůry, sušáky, výrazně ušetří čas sušení prádla, pomůžou s žehlením. U úsporných modelů se nemusíte obávat ani účtu za elektrickou energii.

   

  Kondenzace? Bez legrace!
  „V ČR jsou k dostání sušičky kondenzační, fungující na principu kondenzace vody, která se odvádí do speciální nádržky. Tu musíte pravidelně vylévat (nebo využít například na zalévání květin či do napařovací žehličky), případně ji napojit na odpad," říká Martina Křižáková ze společnosti prodávající bílé zboží a pokračuje: „Moderní sušičky jsou však také vybavené tepelným čerpadlem – stále jde o proces kondenzace, ale chladicí systém založený na kompresoru a chladicí kapalině redukuje tepelné ztráty. Systém chlazení zde probíhá podobně jako u chladniček.“  

  Energetickou třídu sušiček poznáte podle energetického štítku, který je uveden na výrobku. Nejlepší sušičky jsou označeny písmenem A s +, nejhorší pak písmenem G.
   

   

  Sušičky s čerpadlem sice stojí o něco více, ovšem spotřebují zhruba o polovinu méně energie a jsou šetrnější k prádlu, protože pracují při nižší teplotě.

   

  Energetickou třídu sušiček poznáte podle energetického štítku, který je uveden na výrobku. Nejlepší sušičky jsou označeny písmenem A s +, nejhorší pak písmenem G.

   

  Výhody sušičky prádla
  Pořízení sušičky prádla vám přinese tyto výhody:
  •sušička urychlí sušení prádla a ušetří vám čas, námahu a místo
  •prádlo se v sušičce neničí tak jako při sušení venku
  •sušička nemá vliv na barevnost prádla
  •sušení je v sušičce hygieničtější - do látky se nedostane prach a pyl
  •žehlení prádla vysušeného v sušičce prádla je snažší, pokud je vaše prádlo z moderních tkanin, není potřeba prádlo žehlit vůbec
  •usušené prádlo je jemnější a měkčí, a to i bez aviváže - vhodné pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou

   

  Na co si dát při nákupu pozor

  Důležité kritérium kvality pro sušičku prádla je těsnost. Čím méně vlhkého teplého vzduchu z přístroje uniká, tím vyšší je účinek kondenzace. Kromě toho je vysoká ztráta vlhkosti v malých prostorách mimořádně nepříjemná, protože kondenzát na stěnách může vyvolat vznik nebezpečných plísní.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...