Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  LIDSKÁ KABELKA

  Šokující novinka v módním průmyslu! Kabelky z lidské DNA!

  27.07.2016 07:00 / styl google+ twitter facebook

  Britská studentka oděvního designu Tina Gorjanc představila na výstavě kabelky a doplňky z kůže zesnulého módního návrháře Alexandra McQueena. 

  kabelky z lidské DNA lupa
  Batoh z kolekce Pure Human | Internet

  Gorjanc si zažádala o patentování metody, jak vypěstovat buňky kůže z jeho DNA a vzniklou McQueenovu kůži vyčinit na výrobu luxusního zboží.

   

  A tohle přitom není první pokus o vypěstování kůže nějaké celebrity ve jménu umění. Italský umělec Diemut Strebe už nechal vyrůst žijící "klon" ucha vlámského malíře Vincenta Van Gogha s pomocí DNA získané od člena jeho rodiny.  

  Britská studentka londýnské univerzity Central Saint Martins propojuje módu a umění s otázkou, co je ještě v obou odvětvích únosné.
   

  Britská studentka londýnské univerzity Central Saint Martins propojuje módu a umění s otázkou, co je ještě v obou odvětvích únosné. Práce nazvaná Pure human překračuje hranice kontroverze.

   

  Gornjac tak zahájila projekt s názvem „Pure Human“ s nadějí přivést na světlo, jak by korporace mohla jednoho dne využívat genetickou informaci pro výrobu luxusního zboží a zároveň chtěla ukázat, jak malá existuje ochrana lidské DNA. Byla schopná použít McQeenovo DNA z jeho poslední kolekce  „Jack the Ripper Stalks His Victims“, ve které byly našity jeho vlastní vlasy.

   

  Na ochranu projektu dosud podala Tina dva patenty. Vědci, kteří se ale k napadu Gornjac vyjádřili, říkají, že teoreticky je to možné, nicméně by bylo těžké vyprodukovat dostatek McQueenovy kůže k výrobě celé kolekce.

  S největší pravděpodobností budou bundy a kabelky z McQueenovy kůže spíše vystavovány v galerii, než prodávány spotřebitelům.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...