Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZTRÁTY A INTERNET

  Jste zapomnětliví a stále něco ztrácíte? Věci si můžete najít přes internet!

  20.07.2016 12:01 / styl google+ twitter facebook

  Pokud jste roztržití, zmatkaři a neustále něco ztrácíte, od klíčů, přes mobil, až po tašky, jistě využijete novou službu, která se pro takové lidi hodí. Pokud si včas cennou věc zaregistrujete, máte ještě větší šanci získat ji zpět.

  Peněženka lupa
  Kdo něco ztratil, snaží se to najít. Teď má větší šanci! | Archiv eztraty.cz

  Žijeme v 21. století a snažíme se jakkoli usnadnit si práci, služby a být takzvaně neustále on-line. A protože ti, co něco ztratili, to logicky hledají, mají teď možnost využít moderní technologii a podívat se, zda už to někdo našel a odevzdal.

   

  Ne vždy se vše ztracené podaří najít, ale zvyšuje se šance, že tomu tak bude. V ČR začaly fungovat tazvané e-ztraty a tam lze najít to, co jsme někde nechali.

   

  "Jde o centrální databázi nálezů, ztráty a nálezy online. Zapojených institucí a subjektů je momentálně přes třicet, soustředili jsme se primárně na oslovení a zapojení velkých partnerů (města, policie). Náš systém už kompletně využívá například nemocnice, dopravní podnik, městká policie a první ohlasy máme více než dobré," říká mluvčí projektu eztraty.cz Ondřej Šrámek.  

  Pro lidi, kteří neustále nebo jednou jedinkrát v životě něco ztratí, začaly fungovat elektronické ztráty a nálezy!
   

   

  Výhodou služby je, že je zdarma. Všechna partnerská místa mají registraci i vedení a správu profilu zcela zdarma. "Profil je založený za 5 minut. Zdarma je i vyhledávání. Jediné zpoplatněné jsou Vrátilky, tedy jakési štítky, které si nalepíte na mobil, penězenku, klíčenku a podle nich lze pak snadněji věc dohledat. Ale systém plnohodnotně funguje i bez nich, jsou jen takovým vylepšením, které maximalizuje možnost návratu věci majiteli," podotkl Ondřej Šrámek.

   

  Služba elektronických ztrát a nálezů šetří čas a je přehlednější. Lidé si na webu vybírají místa, kde se mohli pohybovat a zjistí, zda to tam někdo neodevzdal. Čím víc se zapojí míst, tím to bude efektivnější.

   

  Evidovaných nálezů je tam v tuto chvíli už kolem dvou a půl tisíc, což je docela úspěch, systém běží cca čtvrt roku. A samozřejmě pořád přibývají další, stejně tak přibývá partnerů.

   

  Ročně u nás lidé ztratí na 120 000 kusů věcí. A proč nezkusit využít něco, co usnadní život a ještě dává šanci znovu objevit to, co jsme ztratili. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...