Pondělí 23. dubna 2018
svátek má Vojtěch, zítra Jiří

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RETRO ÚKLID!

  Vysavače kdysi a dnes: Co jsme přehlíželi a na co se máme při nákupu zaměřit.

  02.11.2016 07:00 / styl google+ twitter facebook

  Proč jsou dnes vysavače bezpečnejší a výkonější než kdysi a jak si vlastně vybrat ten správný? Byly jsme v minulosti při používání vysavačů v nebezpečí? To vše vám teď zodpovíme.

  Retro vysavač lupa
  Pamatujete na takové vysavače? | archiv

  Kdysi bylo na trhu jen několik modelů vysavačů, a tak jsme neměli problém si nějaký vybrat. Pamatuje si je snad každý. Byly velké, těžké, nedalo se s nimi moc dobře manipulovat a taky nedosáhly všude, kde bylo potřeba uklidit. Doba ale za ta léta pokročila. Dnes je důležité dbát na bezpečnost. Ta kdysi byla taky na prvním místě, ale technologie se vyvíjela postupně.

   

  Vysavače byly moc velké, neskladné a těžké. Pro hospodyňky, které chtěly mít doma pořád uklizeno, se s nimi dost těžce manipulovalo. Taky přívodní kabel byl jen tak volně omotán kolem vysavače. Žádné automatické stahování, jednoduše to ale nikdo neřešil. Výkon vysavačů nebyl zrovna uspokojivý, používal se jen sáček z látky, který jsme museli pořád čistit.

   

  Co je nejdůležitejší při koupi tohoto domácího pomocníka? Musíme se dívat na 8 základních faktorů, které nám pomohou se rozhodnout.

  Pro náš domov nebylo kdysi vysávaní zastaralým vysavačem ideální, proto se dnes výběru vysavačů věnuje zvýšená pozornost. 
  Typ, výkon, mokré nebo suché saní, sáčkový nebo cyklónový vysavač, objem sáčku, délka elektrického kabelu, hlučnost, hmotnost. To jsou faktory, na které se dnes dívá každý! 

   

  "Je dobře, že dnes už při úklidu nemusíme používat ony staré přístroje, které byly mnohdy těžké, hlučné, energeticky náročné a zároveň nevýkonné. Doba jde výrazně dopředu. Dnešní moderní přístroje jsou skvělým pomocníkem do domácnosti, s nimiž vás bude i úklid bavit a uvidíte efektivnost úklidu okamžitě. Tyto multifunkční pomocníci dokonce nemusí mít žádné sáčky, žádné filtry, ale pracují na bázi vody. Navíc jejich předností je, že je s nimi možné čistit vzduch v prostoru.“ říká Lucie Kašparová, ředitelka portálu promujdomov.cz, který je autorizovaným prodejcem vysavačů Vivenso.

   

  Když chcete zjistit skutečný výkon vybraného vysavače, musíte se soustředit na parametr "sací výkon". Pojem příkon udává pouze příkon motoru. Čistý sací výkon je pouze 1/5- 1/3 příkonu. Příkon vysavačů se pohybuje kolem 1 500 W a víc. Vyšší příkon znamená vyšší spotřebu elektrické energie a zanedlouho nebudou smět být z nařízení EU takové přístroje v prodeji. Vyrábějí se i takové vysavače, které mají nižší příkon a nabízejí při tom dobrý sací výkon. Takové vysavače Vám ušetří peníze za energie. Většina vysavačů má plynulou regulaci sacího výkonu a můžete si tak nastavit optimální výkon k vysávanému povrchu podlahy.

   

  Mokré vysávání nabízí možnost umytí podlahy či praní koberců. Takové vysavače patří do vyšší cenové kategorie než klasické se suchým vysáváním, ale dají se koupit už od 2 500 korun. Údržba i obsluha takového vysavače je však náročnější a dražší, než u vysavače, který nenabízí možnost mokrého vysávání. Je dobré se před koupí takového produktu předem informovat o způsobu údržby a cenách vhodných filtrů.

   

  Pro používání vysavače je velmi důležitá také délka kabelu. Pohybuje se od 6 do 15 m. Menší a levnější vysavače mají 5 až 8 metrů dlouhé kabely. Víceúčelové nabízejí i zmíněné 15metrové. Když chcete zjistit, jaký je skutečný dosah vysavače při úklidu, musíte si ještě přičíst hadici a trubice vybraného produktu.

   

  Pokud vám při vysávání záleží na komfortu vašich sousedů, měli byste se zamyslet i nad touto vlastností. Levnější vysavače jsou zpravidla hlučnější. Hmotnost vysavače závisí na jeho velikosti, provedení a výkonu motoru. Nižší hmotnost znamená vyšší pohodlí při přemisťování, například přenášení na jiné patro. Vyšší hmotnost může při těchto úkonech způsobovat problémy. Těžké vysavače nejsou vhodné ani pro věkově starší uživatele. Seniorům bychom doporučovali vybrat si menší vysavač s vyměnitelným sáčkem, nebo lehký ruční (tyčový) vysavač s dlouhou rukojetí.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...