Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RETRO ÚKLID!

  5 věcí, na které jsme spoléhali při úklidu v minulosti! Pamatujete si na ně?

  27.10.2016 08:00 / styl google+ twitter facebook

  Kdysi to bylo těžké. Jarní úklid, letní i zimní byl pro nás mnohokrát opravdu nepříjemnou událostí. Dnes nám společnosti nabízejí o mnoho jednodušší způsoby, jak si úklid ulehčit. Na co jsme z minulosti ale zapomněli?

  úklid lupa
  Retro úklid! Pamatujete? | archiv

  Vysavač

   

  Kdysi byl vysavač jen jeden, který byl v obchodech. Jeho kabel nebyl tak dlouhý, a tak snad každá hodpodyňka pamatuje na dny, kdy musela každý pokoj luxovat zvlášť. Pořád si musela vysavač překládat z pokoje do pokoje, protože šňůra nedosáhla ani několik metrů. Dnes se dá všechno ulehčit, kdyť nám společnosti nabízí vysavače s desetimetrovou šňůrou. Taky funkce jsou opravdu na vysoké úrovni. Kdysi navíc vysavač neměl ani kolečka.

    

  Pamatujete, jak byl kdysi úklid těžký?
   

  Mechanické koště

   

  Náhražka za vysavač. Nebylo potřeba elektřiny. Jen jsme ho vzali do rukou a uklidili jsme, co bylo potřeba. Problémem byla jeho váha. Rozhodně nešlo o lehkého pomocníka a taky moc úklidu mechanické koště neudělalo. Problémové místo, kde jsme měli drobky, nikdy opravdu neuklidilo. Museli jsme proto na jednom místě uklízet i několikrát za sebou.

   

  Obyčejné koště

   

  Kdo by si nepamatoval na metlu, která měla ostré štětiny. Navíc, když s ní začaly ženy uklízet, prach se spíš rozvířil, než zametl. Dnes jsou k dispozici kupříkladu mopy nebo košťata, která zametou všechno, co je potřeba, a nedělají zbytečný bordel.

   

  Okena a noviny

   

  Pamatujete, když jsme chtěli mít okna nebo skleněné kusy nábytku hezky vyleštěné? Použili jsme modrý zázrak jménem okena. Byl jeden, v umělé flašce a taky jsme neznali žádné švédské utěrky nebo speciální hadry. Jednoduše jsme vzali noviny a stůl, okna nebo nábytek se leskl jako nikdy předtím.

   

  A na co vzpomínáte vy? Napište nám do diskuze, co vám při úklidu dnes z minulosti vůbec nechybí.

   

  Tento článek sponzoruje internetový obchod www.promujdomov.cz, autorizovaný prodejce vodních vysavačů Vivenso.

   

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...