Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ŠÉF NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ

  Jak být dobrým šéfem

  21.05.2016 07:00 / styl google+ twitter facebook

  Zatímco z někoho vyzařuje sebevědomí a charisma a autoritou se stane okamžitě, jak ho uvidíte, mnoho jiných nadřízených se musí obejít bez vrozených vůdcovských vlastností.

  dobrý šéf lupa
  Rozhovor se šéfem by měl být hlavně příjemný pro obě strany. | Internet

  Největší kámen úrazu je pak právě v tom, pokud si šéf svou autoritu vynucuje ze své funkce. Kdokoliv, kdo to tak bude dělat, se nikdy nestane oblíbeným a respektovaným lídrem. Pokud se jím však chcete stát třeba právě vy, stačí se naučit k vašemu okolí chovat správným způsobem. Dobrý šéf by měl disponovat několika vlastnostmi. Kromě dobrých komunikačních dovedností by měl věřit svým lidem, být jim v práci vzorem, efektivně je vést a sdílet s nimi jakýkoliv úspěch nebo neúspěch.

   

  Dobrý šéf...

  1. Ví, kdy má přestat mluvit
  Každý šéf by měl mít dobré komunikační schopnosti. Někteří nerespektují, že rozhovor mezi lidmi je o oboustranném vyprávění a poslechu. Šéf by se také neměl zajímat o soukromí svých zaměstnanců, s kým a jakým způsobem tráví čas mimo práci. Závisí to i na tom, jaký měl zaměstnanec vztah se šéfem, předtím, než začal šéfovat.

   

  2. Respektuje své zaměstnanců
  Dobrý šéf respektuje své zaměstnance. Má k nim otevřený vztah, je upřímný a mezi svými lidmi nedělá žádné rozdíly.

   

  3. Věří svým lidem
  Správný šéf by měl plně důvěřovat svému týmu a věřit lidem, že svou práci odvedou nejlépe jak umí.  

  Každý šéf by měl mít nejen přehled o práci svých lidí, ale v případě potřeby by měl poskytnout pomocnou ruku při práci, nebo "zaskočit" za zaměstnance.
   

  4. Je odborník ve své oblasti
  Každý šéf by měl mít nejen přehled o práci svých lidí, ale v případě potřeby by měl poskytnout pomocnou ruku při práci, nebo "zaskočit" za zaměstnance. Potom by se nemělo stát, že šéf žádá od lidí nemožné věci, protože nemá ponětí o systému práce a fungování jednotlivých procesů.

   

  5. Ví, kdy říci "nevím"
  Není nic špatného na skutečnosti, pokud šéf jednou za čas (ne však příliš často) přizná svou nevědomost. Každý šéf je také jenom člověk a nemůže vědět všechno. Pokud však k takové situaci dojde, šéf by měl ukončit daný rozhovor se slovy, že danou věc zjistí co nejdříve.

   

  6. Nikdy na sebe nevezme všechny zásluhy svých zaměstnanců
  Správný šéf umí pochválit své podřízené a umí je správně ohodnotit před vedením. Nikdy si nepřivlastní všechny zásluhy zaměstnanců a nikdy všechny nedostatky nehodí na ně.

   

  7. Vede lidi se soucitem
  Každý normální šéf si uvědomuje, že zaměstnanci jsou lidské bytosti a tak k nim i přistupuje. Nikdy se nesníží k tomu, aby zneužil svůj výkon moci.

   

  8. Rozeznává rozdíl mezi delegováním úkolů a šikanou
  Dobrý šéf uznává, že delegování úkolů je účinným nástrojem k dosažení cíle. Nemusí k dosažení svého cíle používat nátlakové prostředky.

   

  9. Nepožaduje od svých zaměstnanců nesmyslné úkoly
  Dobrý šéf nezatěžuje své zaměstnance nesmyslnými úkoly typu, zapisovat si přesné činnosti své každodenní práce a následně mu předávat seznam denních úkolů. Při úkolech stanoví termín jejich dokončení a nechává na odpovědnosti svých zaměstnanců, aby úkol dokončili včas bez jakéhokoliv nátlaku.

   

  10. Má odvahu postavit se tváří v tvář zaměstnancům
  Pokud se vyskytne jakýkoli problém, dobrý šéf ho okamžitě řeší a poskytne prostor druhé straně k vyjádření. Následně potom uskuteční rozhodnutí.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...