Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Dámy pozor

  Čůráte před sexem? Budete mít zánět močového měchýře!

  01.04.2016 22:00 / styl google+ twitter facebook

  Močit před souloží nebo po souloži? Pro ženy je ideální druhá varianta, zvláště trpí-li často na bakteriální záněty močového měchýře. Většina Američanek věří, že má močit před sexem. Jeden newyorský urolog to ale považuje za jeden z největších mýtů současnosti.

  žena lupa
  Příště si rozmyslete, kdy si odskočíte. | Shutterstock

  Doktor David Kaufman z New Yorku tvrdí, že mantra „močit před sexem“ vlastně zdraví močové soustavy ženy ubližuje. Pokud se jí nechce opravdu hodně tak, že by to kazilo požitek ze sexu, měla by močit až po souloži. Nebo pít tak moc, aby i po souloži močila dostatečně znova.

   

  Močení před sexem zvyšuje u žen riziko zánětů močového měchýře.
   

  Když se totiž vymočí po souloži, proud sterilní moče vypláchne a strhne pryč bakterie, které se do močové trubice dostanou při kopulaci či orálním nebo manuálním sexu. Tyto bakterie, pokud nejsou včas vypláchnuty, můžou vyvolávat záněty.

   

  „Močení před sexem je příčinou číslo jedna vyvolávající postkoitální infekci močových cest známou také jako zánět močového měchýře z líbánků. Bakterie mají drobné háčky, kterými se přichytávají na stěnu močové trubice. Pořádný proud po souloži je klíčový, protože bakterie mohou být tvrdě spláchnuty,“ vysvětlil doktor Kaufman v rozhovoru pro Yahoo News.

   

  Riziko infekce močových čest je u žen o to vyšší, čím méně pijí vodu a chodí močit.

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...