Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Severské bydlení

  Propadněte kouzlu skandinávského stylu

  02.04.2016 07:00 / styl google+ twitter facebook

  Jednoduché čisté linie, lehkost, kvalita a poctivá práce. Severský interiér je praktický a funkční, prostory světlé a vzdušné.

  skandinávský styl bydlení lupa
  Přestože se severský styl příliš nezakládá na dekoracích a doplňcích, nelze je zcela opomenout. | Internet

  Skandinávský styl hraje velmi výraznou roli v interiérovém designu a není se čemu divit, protože je velmi nadčasový, jednoduchý a zároveň útulný. Samotný název nám napovídá, kde styl vznikl. Stal se však velmi oblíbeným i za hranicemi severských zemí.

   

  Ti, kdo mají rádi přírodu, ale nenašli se ani ve venkovském stylu, protože je na ně více dekorativní nežli chtějí a nenašli se ani v eco stylu, protože je až moc přímočarý, ti by mohli najít uspokojení ve skandinávském dekorování. Tento styl je snadno rozpoznatelný. Používá charakteristické barvy i materiály. Umí být syrový, strohý, umírněný, ale zároveň i moderní a dekorativní. Neustále se obrací k přírodě, dřevu, kameni a sklu. Skrze jemné neutrální tóny pouští do interiéru světlo, kombinuje moderní a tradiční materiály, používá přírodní tkaniny, svíčky, textilie s pruhy a květinami i jednoduché, bílé plátno.  Je to styl, který dokáže interiér naplnit lehkostí a vzdušností v letních měsících a přátelskou, hřejivou atmosférou v zimním období.  

  Skandinávský styl umí být syrový, strohý, umírněný, ale zároveň i moderní a dekorativní. Neustále se obrací k přírodě, dřevu, kameni a sklu.
   

  Ve Skandinávii je většinu roku nedostatek světla, proto si ho tamní lidé váží a umí s ním velmi dobře pracovat. Právě kvůli nedostatku světla hrají primární roli světlé barvy v interiéru (bílá, krémová, smetanová, světle šedá a odstíny přírodního dřeva). Pro doplňky a menší plochy se jako kontrast užívá tmavě šedá, modrá a černá. Kromě samotného nábytku je základem interiéru světlá či bílá výmalba a podlaha ze světlého dřeva (surové nebo lakované). A proč právě dřevo? V severských zemích je ho dostatek a nábytek z přírodního dřeva přináší určitý soulad interiéru s přírodou. Světlost interiéru podpoří také velká okna a vzdušný prostor bez zbytečných příček a tmavých koutů.

   

  Dekorace a doplňky
  Přestože se severský styl příliš nezakládá na dekoracích a doplňcích, nelze je zcela opomenout. Zejména polštářky, plédy a přehozy vytvoří útulnou atmosféru a lze je kdykoli vyměnit. Celkové barevné ladění severského stylu je v neutrálních bílých a světlých odstínech a právě pomocí několika barevných výrazných doplňků lze vytvořit osobitý interiér, který nebude strohý a nudný.

   

  Vybavení ve skandinávském stylu

  Nejvíce v interiéru upoutají dřevěné trámy, které dodávají prostoru opravdu zřetelný odraz parketové podlahy. Podlaha v barvě a struktuře ořechového dřeva je elegantně vyznívající kombinací s dřevěnými trámy a také s dřevěnými kuchyňskými policemi. Jasně červené židle v obývacím prostoru, černé závěsné svítidlo nad jídelním stolem a také hrnkové rostliny, to vše dotváří celkovou příjemnou atmosféru bytu. Malá cihlová zídka navazující na šatnu a nevelký kout určený ke čtení příjemně dotvářejí skvělý dojem z tohoto elegantního bytu.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...