Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Zdraví

  Pozor na vaginální mykózu! Trápí již tři čtvrtiny všech žen!

  28.02.2016 07:00 / styl google+ twitter facebook

  Vaginální mykózy představují sice ne život či vážně zdraví ohrožující problém, ale nicméně je to pro ženy velmi nepříjemné, i vzhledem k častému opakování u nemalého procenta pacientek.

  vaginální mykóza lupa
  Typické je intenzivní a opravdu nepříjemné svědění, pocity pálení až píchání. | Internet

  Výtok – nevítaný průvodce žen, nebezpečí pro pohlavní zdraví, plodnost i těhotenství. 

  Při poruše vnitřního prostředí pochvy dochází rychle ke změně běžné mikrobiální flóry. Spolu s bakteriemi se množí i kvasinky.

  Jak ji rozpoznat

  Typické je intenzivní a opravdu nepříjemné svědění, pocity pálení až píchání, bílý tvarohovitý výtok a zčervenání pohlavních orgánů. Vaginální mykóza se může také rozšířit do močových cest, v takovém případě je typické pálení a řezání při močení.  

  Používejte prodyšné, nejlépe bavlněné spodní prádlo, umělá vlákna zvyšují vlhkost intimních partií, a to velmi prospívá nechtěným mikroorganismům, nepoužívejte oblečení příliš těsné a kalhotky typu tanga, zvláště pokud na záněty trpíte.
   

  Co je možné udělat pro prevenci výtoků?

  SEX - věnujte pozornost výběru sexuálních partnerů, některé záněty jsou výhradně dílem pohlavního styku (trichomonádový výtok, herpes) – nový partner může být zdrojem sexuálně přenosných patogenů, použijte proto kondom.

   

  HYGIENA - dodržujte hygienu před a po pohlavním styku.

   

  HYGIENICKÉ PŘÍPRAVKY - používejte pro mytí intimních partií speciální přípravky pro intimní hygienu (bez parfemace, se správným pH).

   

  VAGINÁLNÍ VÝPLACHY - pokud trpíte častými záněty sliznice poševní a tedy i výtoky, je vhodné používat speciální intimní hygienu – vaginální výplachy pomocí vlastního irigátoru (odvar z levandule, Rosalgin).

   

  VLOŹKY - nepoužívejte parfemované vložky a vložky se syntetickým povrchem.

   

  TAMPONY - pokud trpíte na záněty vyhněte se užívání vag. tamponů, zejména na noc. Je-li to nutné použijte probiotické tampony (Ellen). Tyto tampony jsou vhodné i pro případ plánovaného pobytu ve veřejných bazénech.

   

  HYGIENA PO STOLICI - původcem potíží mohou být i bakterie z konečníku – základem je proto správný směr utírání řitního otvoru po stolici (vždy směrem od pochvy).

   

  SPODNÍ PRÁDLO - používejte prodyšné, nejlépe bavlněné spodní prádlo, umělá vlákna zvyšují vlhkost intimních partií a to velmi prospívá nechtěným mikroorganismům, nepoužívejte oblečení příliš těsné a kalhotky typu tanga, zvláště pokud na záněty trpíte.

   

  ANTIBIOTIKA - užíváte-li antibiotika, počítejte s tím ,že mění ekosystém ve vaší pochvě a rovnou jí poskytněte pomoc ve formě vaginálních čípků s probiotiky (lokálně působí pohotověji) nebo užívejte laktobacily celkově.

   

  PITNÝ REŽIM - dbejte na dostatečný pitný režim – pohlavní a močový systém jsou provázány –vypijte alespoň 2-3 litry tekutin denně – dolní trakt močových cest se před infekcí dá ochránit právě pitným režimem.

   

  LÉČBA - pokud Vám lékař stanoví léčbu výtoku, dokončete ji i přes její nepříjemnost – nepodceňujte doléčení!!!

   

  TĚHOTENSTVÍ - v těhotenství je třeba zvýšené opatrnosti zejména při plavání, v začátku se vyhněte raději veřejným bazénům - přeplněné veřejné bazény obsahují patogeny, které mohou vést k zánětu - neléčený zánět následně v krajním případě k předčasnému porodu, v posledním trimestru je plavání již bezpečné a velmi užitečné pro polohu děťátka a relaxaci - použijte probiotický tampon.

   

  STRAVOVÁNÍ - vyvarujte se nadměrnému pojídání sladkostí a laskominek, sladkých nápojů někdy i přemíra sladkého ovoce může škodit – kvasinky žijí ve střevech a tam se mohou díky nesprávné stravě přemnožit – zvláště v těhotenství jsou mykozy (kvasinkové výtoky) časté. Pokud se potíže často vracejí, zamyslete se nad celkovou skladbou jídelníčku a zařaďte potraviny snižující kyselost.

   

  KOUPELE - nekoupejte se v horké vodě a nepoužíjejte koupelové soli, pokud použijete lázeň dejte si do vany levandulový nebo tea tree olej s hydrofilním nosičem.

   

  IMUNITA - vždy se vyplatí posílit imunitu.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...