Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Zdravá prsa

  POZOR! Nezanedbávejte vyšetření prsu!

  21.02.2016 00:00 / styl google+ twitter facebook

  Vznik některých nemocí není možné předvídat, ani jim zabránit. Některé nemoci ale lze odhalit ve stadiu, kdy jsou dobře léčitelné. Mezi tyto časně nalezitelné, odhalitelné nemoci patří mimo jiné rakovina tlustého střeva, ženských orgánů (děloha, vaječníky, pochva) a rakovina prsu.

  vyšetření prsu lupa
  Vyšetřit sama sobě vlastní prsy není nic náročného. | Internet

  Vyšetřit sama sobě vlastní prsy není nic náročného, mnohem těžší je vzpomenout si na samovyšetření každý měsíc, provádět ho pravidelně.  

  Důležité je, že každý gynekolog by měl jednou za rok vyšetření udělat, a to bez nároku na honorář.
   

  Některé z vás si možná z této povinnosti dokážou udělat "milou povinnost", a to tehdy, když do procesu vyšetření prsů vtáhnou svého partnera. Citlivý, pozorný partner bude možná vnímavější ke změnám ve vašich prsech, než vy samotné. Samovyšetření (nebo vyšetření partnerem) by mělo být provedeno tehdy, když jsou v prsech co nejmenší hormonální změny. Taková situace nastane vždy, když skončí menstruace.  

   

  Ve videu najdete návod, jak samovyšetření provést v pohodlí domova.  

   

  Protože ale mnohdy nedokážeme odhadnout, jaká by měla prsa na pohmat být, je vhodné požádat o vyšetření vašeho gynekologa. Praxe je taková, že někteří sami na tuto možnost upozorňují, často musíte o vyšetření ale požádat samy. 

  Důležité je, že každý gynekolog by měl jednou za rok vyšetření udělat, a to bez nároku na honorář, i když se jedná třeba o soukromou praxi.

   

  Mamograf nebo ultrazvuk?
  Stovky tisíc žen mladších čtyřiceti let by neměly žádat o mamografické vyšetření prsu, pokud nemají v rodině někoho s rakovinou prsu, nebo už samy nemají příznaky zhoubné nemoci.

  Preventivní vyšetření prsou na mamografu hradí zdravotní pojišťovny ženám nad 45 let. Ženám mladším 40 let ho odborníci jako prevenci nedoporučují, vhodnější je pro ně ultrazvuk.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...