Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SUPER TIPY

  Co si nesmíte nechat na Zanzibaru ujít

  06.02.2018 19:00 / styl google+ twitter facebook

  Vydejte se na exotický Zanzibaru za skvělými zážitky a odpočinkem. Když už ostrov s proslulými bílými plážemi navštívíte, neměli byste si nechat ujít historické jádro a poznání každodenního života místních, poznávací cestu za kořením, český ráj, ale také poznání vodního světa.

  Tulia Zanzibar lupa
  Zanzibar | Tulia Zanzibar

  Proč jet na Zanzibar? Nabízíme 5 důvodů: 

  1.     Kousek historie a každodenního života místních

  Za poznáním historie se vydejte do Stone Townu a přesněji pak na bývalý trh s otroky. Zanzibar je proslulý tím, že zde byl trh s otroky, kteří byli prodáváni do celého světa. Tak jako si teď v obchodě vybíráme věci, úplně stejně se dřív obchodovalo na tomto ostrově s otroky. Navštívit byste měli ten opravdový Zanzibar, který vám cestovní kancelář neukáže. Zapůjčte si čtyřkolky a vydejte se poznat každodenní život místních obyvatel, který je velmi těžký.  

  Exotické živočichy můžete poznat skutečně zblízka
     

  2.     Vůně koření  

  Zanzibar je známý jako ostrov koření a proslavily ho zejména rozlehlé plantáže hřebíčku, které dřív výrazně přispívaly k bohatství místních sultánů. Avšak dnes už koření není sice hlavním zdrojem přijmu Zanzibaru, ale stále tady najdete mnoho farem, kde se pěstuje a poté prodává na trzích. Na prohlídkách za kořením – Spice tour nejenže poznáte desítky druhů koření, ale také exotického ovoce, které můžete ochutnat. Uvidíte zde zejména pepř, vanilku, skořici, muškátový oříšek, kardamon, zázvor, kávovník, citrónovou trávu, hennu, avokádo, papáju, čerimoju, jackfruit, chlebovník, durian  a další druhy.

   

  3.     Český ráj 

  Kdo by to řekl, že na český resort narazíte právě na Zanzibaru. Tulia Zanzibar Unique Beach Resort(www.tuliazanzibar.com) vybudovali před dvěma lety dva Češi, kteří si Zanzibar zamilovali.  Vytvořili tady nádherný resort, který je jako stvořený pro odpočinek, romantiku nebo i rodinnou dovolenou. To ale musíte poznat na vlastní kůži. 

   

  4.     Za šnorchlováním  a želvami obrovskými 

  Přibližně 5 km od Zanzibar Town leží tzv. Prison Island, který je snadno dostupný loďkou. Kilometr dlouhý pás země s krásnou písečnou pláží a velkou kolonií želv obrovských, které jsou zde chovány. Tyto želvy obrovské jsou druhé největší želvy na světě a váží až 200 kilo a dožívají se až neuvěřitelných 200 let. Můžete se zde koupat, šnorchlovat u přilehlých korálových útesů, najíst se v restauraci, která je umístěná v bývalém vězení. Nebo můžete na procházku do lesa, kde žijí malé antilopy suni a několik druhů ptáků.

   

  5.     Safari blue aneb nejznámější plavba lodí

  Vše začíná v malé vesničce Fumba, odkud se vyplouvá směrem do zálivu Menai, kde můžete nejen delfíny vidět, ale také si s nimi zaplavat. Poté lze šnorchlovat a poznávat krásy mořského světa. Následuje báječný oběd, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody - humry, ryby , kalmary, kuřecí a vegetariánské doplňky. Odpoledne se doplavíte na ostrov Kwale, kde si odpočinete a prozkoumáte starobylý baobab.

  mak | bleskove.cz

  Témata: Tulia Zanzibar
  Komentáře ke článku
  loading...