Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KOUZELNÉ MÍSTO

  Navštivte rodný ostrov Freddie Mercuryho

  05.02.2018 11:00 / styl google+ twitter facebook

  Bílé pláže a azurové moře proslavily Zanzibar jako ideální místo pro romantiku. Věděli jste ale, že Zanzibar je rodné místo rockového zpěváka Freddieho Mercuryho? Narodil se na jednom z nejzajímavějších míst na ostrově – v hlavním městě Stone Town.

  Tulia Zanzibar lupa
  Tulia Zanzibar | Tulia Zanzibar

  Slavný Freddie neboli Farrokh Bulsara se narodil 5. září v roce 1946 v zanzibarském Stone Townu. V devíti letech byl odtržen od rodiny a vyslán na do Bombaje na studia, kde měl dostat klasickou britskou výchovu. Kromě klasického vzdělávání začal chodit na hodiny klavíru, a to skvěle ovlivnilo jeho budoucí kariéru. Následně si založil s kamarády kapelu The Hectic – a právě tady získal přezdívku Freddie, a jeho pravé jméno upadlo do zapomnění. Následně opustil školu a vrátil se zpět na rodný Zanzibar. Po revoluci (1963) se jej ale rodina rozhodla opustit a přestěhovala se do Británie, kde odstartoval svoji hvězdnou kariéru.  

  Zanzibar je vůči homosexuálům krutý
   

  Ještě nedávno nebylo v rodném městě ani vidu a slechu o rockovém zpěváku. A to z důvodu, že byl proslulý svou homosexualitou a navíc v roce 1991 zemřel na AIDS. To vše bylo pro islámskou společnost neakceptovatelné. Homosexualita je na Zanzibaru trestána až 25 lety vězení! Nyní však vznikají speciální výlety za rodným místem Mercuryho. Můžete tak vidět oblast, kde se narodil, navštívit galerii, kde si lze zakoupit suvenýry s vyobrazením zpěváka. Kromě toho vás místí zavedou i do restaurace Fredieho, která je situována s výhledem na  moře.

   

  Ať už jste fanoušky Freddieho nebo nikoliv, vydejte se za krásami Zanzibaru, kam se dostanete letecky za přibližně 15 hodin. Projeďte si ostrov, abyste poznali všechna jeho zákoutí  a zamilovali si ho! Neopomeňte se zastavit na jednom z nejkrásnějších míst – resortem Tulia vybudovanými Čechy (www.tuliazanzibar.com).

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...

  Kam dál

  Romantika na dovolené Simona Krainová dostala k narozeninám přání z mušliček

  SUPER TIPY Co si nesmíte nechat na Zanzibaru ujít

  KOUZELNÉ MÍSTO Navštivte rodný ostrov Freddie Mercuryho

  Jedna dovolená nestačí Simona Krainová se chce vrátit na Zanzibar