Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SPORTEM KU ZDRAVÍ

  Sportovní celebrity chtějí dostat děti od tabletů zpět na hřiště

  03.01.2018 14:10 / styl google+ twitter facebook

  Smažený kapr s bramborovým salátem a Štědrý den doma s rodinou – tak trávili vánoční svátky naši sportovci Aleš Valenta, Vladimír Šmicer nebo Šárka Strachová. Jako rodiče se navíc stali ambasadory projektu, jehož cílem je podporovat a zpřístupnit sport pro všechny děti. Jak vedou své ratolesti ke sportu, v čem vidí dnes největší problém u dětí a jak se sami udržují v kondici?

  Aleš Valenta s manželkou lupa
  Aleš Valenta s manželkou | Facebook

  Iniciátor projektu Sport2Life Michael Saran se spojil s významnými představiteli českého sportu, úspěšnými sportovci, ale i týmem lékařů a dalších specialistů. Sportovním ambasadorem projektu bude olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích Aleš Valenta a dále jedna z nejúspěšnějších světových sjezdařek poslední doby a mistryně světa Šárka Strachová či fotbalové legendy Vladimír Šmicer a Patrik Berger. Na slavnostním představení projektu nechyběli olympionik a předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta nebo kapitánka českého basketbalového týmu Kateřina Elhotová. Podporu projektu vyjádřil také Jiří Kejval, předseda České olympijského výboru.

    

  Sportovním ambasadorem projektu Sport2Life bude například olympijský vítěz ze Salt Lake City v akrobatických skocích na lyžích Aleš Valenta
   

  V rámci projektu Sport2Life budou organizovány nejrůznější sportovní akce,podporovány další iniciativy, které povedou ke zvýšení počtu sporujících dětí. Projekt zároveň pomůže se vzděláváním rodin dětí a komunit v oblasti zdravého životního stylu. Projekt se přednostně zaměří na děti ve věku od 6 do 14 let.

   

  „Dostat děti od tabletů a mobilů je dnes těžké. Základem je mít dobrá sportoviště a podmínky pro sport, které budou děti také bavit. Sport jim pomůže rozvíjet nejen pohybové schopnosti, ale také dobrý charakter, disciplínu a týmovou práci. Sport2Life vnímám pozitivně. Když jsem byl malý kluk, byla podpora od státu i privátního sektoru větší, to je potřeba zase vrátit," řekla fotbalová legenda Vladimír Šmicer, která má v současnosti problémy s kolenem, i přesto však chodí pravidelně do posilovny. „Musím se udržovat, protože mám rád české jídlo a české pivo a to zanechává na nás chlapech stopy. Jinak se snažím jíst zdravěji, jím saláty, kuře, ryby, ale občas si zahřeším,“ dodal Šmicer s tím, že Vánoce trávil s tradičně v Praze s rodinou, kaprem, salátem a stromkem. Nový rok pak strávil ve Špindlerově Mlýně. Projekt podporuje i Aleš Valenta.  

   

  „Projekt Sport2Life je mi strašně sympatický. Rád podpořím něco, co má přesvědčit děti běhat venku a nesedět u počítačů. I my se ženou vedeme děti ke sportu. Syn hraje hokej a dcera dělá krasobruslení. Trénují každý den, takže jsou velcí sportovci, což nás těší," dodal Aleš Valenta, který neměl nikdy problém jíst cokoli a vždy to přebytečnou energií spálil. Jeho manželka, bývalá modelka, ale vždy vařila zdravě, takže ani nyní nemá Aleš s váhou potíže. A jak trávila sportovní legenda Vánoce? „Vánoce trávíme doma. Nám se nelíbí ten trend, kdy lidé odjíždějí na Vánoce do jiného prostředí, na hory. My jsme rádi doma, celá rodina k nám vždy přijede. Máme kapra, vídeňské klobásky. Děti moc kapra nemusí, takže ty spíš řízky,“ prozradil Valenta.

   

  Ambasadorka projektu Šárka Strachová už s kariérou vrcholové sportovkyně skončila. Její život je však stále hodně aktivní a zdravý životní styl by ráda předala i svým dětem. První potomek se jí narodí na jaře. „Projekt je mi sympatický tím, že chce podporovat rozvoj sportu a pobytu u dětí. Našim cílem není vychovat  vrcholové sportovce, ale mít zdraví děti, které se budou hýbat a trávit svůj volný čas pohybem a sportem," uzavřela Strachová. Ta strávila Vánoce se svým partnerem v domě za Prahou. Po dlouhé době měla Šárka tradiční Vánoce s kaprem, bramborovým salátem, stromkem a spoustou dárků.

   

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...