Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  BOMBASTICKÁ ZPRÁVA

  Charouz Racing System potvrdil spolupráci s Ferrari!

  15.12.2017 05:05 / sport google+ twitter facebook

  Český Charouz Racing System se po zisku mistrovského titulu v seriálu Formula V8 3.5 v nadcházející sezóně připojí ke kolotoči Formule 2. Navíc oznámil spolupráci s Ferrari Driver Academy a potvrdil, že v jeho barvách budou v šampionátu FIA Formule 2 jezdit Louis Delétraz a Antonio Fuoco.

  Fittipaldi lupa
  Pietro Fittipaldi vyhrál pro Lotus titul v seriálu Formula V8 3.5 | Charouz Racing System

  Pro bývalého úspěšného automobilového závodníka Antonína Charouze je vstup do formule 2 dalším splněným krokem v předem připravené strategii. První monopost s podvozkem Dallara, který vyhovuje nejnovějším bezpečnostním standardům F1, tým obdrží v polovině ledna. Pohánět ho bude motor Mecachrome o objemu 3,4 litru s výkonem 620 koní. Druhý vůz pak dorazí v únoru. Český tým bude mít sídlo v Praze.  

  Je to splněný sen a obrovský úspěch
    

  Přísun bodů by měli zaručit Švýcar Louis Delétraz a Ital Antonio Fuoco. Oba loni ve Formuli 2 prožili úspěšnou premiérovou sezónu. Ital Fuoco skončil osmý v celkovém hodnocení jezdců, přičemž mezi jeho nejlepší výkon patří vítězství na domácím okruhu v Monze. Švýcar Delétraz zaznamenal na téže trati čtvrtou příčku a rostoucí formu potvrdil nejrychlejším časem v prvním dni testů po konci sezóny v Abu Dhabi.

   

  Jsem nadšený, že máme v týmu právě Louise a Antonia. Jsem si jistý, že oba budou přínosem a své zkušenosti využijí i v sezóně 2018. Budeme samozřejmě dále pracovat s Akademií jezdců Ferrari, což je pro naši první sezónu v serialu F2 velmi důležité,“ pochvaloval si majitel české stáje Antonín Charouz. 

   

  Na nové výzvy se samozřejmě těší i šéf týmu Bob Vavřík, který byl take u úspěchu Lotusu. „Všichni se nemůžeme dočkat, až to konečně začne. Je to jako splněný sen. S Lotusem jsme splnili jeden cíl, teď je před námi další. Věříme si.“ 

   

  Radost mají i další členové týmu a spolupracovníci či přátelé.  “Z přestupu do stáje pana Charouze mám obrovskou radost, protože je to tým, který byl v posledních letech úspěšný ve všech sériích, kam vstoupil, a dokázal vyhrávat závody. Jedná se o velice zajímavý projekt, se kterým můžeme v nadcházejícím roce dosáhnout výborných výsledků,“ uvedl Louis Delétraz.  “Antonia již několik let znám a moc se na spolupráci s ním těším. Je důležité mít silného kolegu, abychom společně pomohli týmu neustále se posouvat vpřed. A myslím, že naše jezdecká sestava je velmi dobrá. Jsem rád, že toho mohu být součástí.”

  A samozřejmě se těší i Antonio Fuoco: “Velice si vážím přestupu k týmu Charouz Racing System a nemohu se dočkat nové výzvy ve Formuli 2. Vítězství ve Formuli V8 3.5 je perfektním základem do nadcházejícího roku a je patrné, že všichni v týmu se snaží na maximum. Proto jsem si jistý, že společně můžeme prožít velmi povedenou sezonu.”

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...