Sobota 20. ledna 2018
svátek má Ilona, zítra Běla
  BOJ FOTBALOVÝCH BAFUŇÁŘŮ

  Fotbalový kmotr Berbr pohrozil Moravě intervencí z UEFA

  13.12.2017 17:00 / sport google+ twitter facebook

  Český fotbal má po 188 dnech nového předsedu. Stal se jím dosud neznámý manažer Martin Malík (47). Neoficiálním králem ovšem stále zůstává bývalý kontroverzní rozhodčí a spolupracovník STB Roman Berbr

  fotbal lupa
  Moravané na mimořádném sjezdu fotbalové asociace byli biti | ČT

  Velmi lehce ovládl mimořádný sjezd Fotbalové asociace České republiky v Nymburce kmotr českého fotbalu Roman Berbr. Stejně lehce obhájil také post místopředsedy české fotbalové komory. Moravští rebelové mu ale leží v žaludku. Plnému ovládnutí fotbalové republiky mu totiž brání právě moravská komora. Berbr je proto rozhodnutý bojovat za jednokomorový systém a změnu stanov tak, aby se na jednání fotbalových funkcionářů musel vždy zvolit předseda. Pomoci mu k tomu mají mezinárodní organizace FIFA a UEFA. 

  Všichni mohli slyšet, co hrozí, pokud nebudeme jednat a neprojevíme vůli
   

   Kmotr českého fotbalu si dobře uvědomuje, že zrušení moravské komory nelze bez přímé intervence obou jmenovaných organizací. „Stoprocentně ne. Ale hlavní je, že Čechy a Morava musí spolu začít komunikovat. Já to dělám, že povolám předsedy krajů a oni to pošlou dál na okresy. Moravský místopředseda Zdeněk Zlámal to dělá tak, že pozve osmdesát lidí a myslí si, že se dohodnou,“ kritizoval svého moravského kolegu Berbr.

   

  Roman Berbr téměř absolutisticky ovládá českou komoru, kandidáti jej poslouchají na slovo. Moravané mu ovšem už v červnu zablokovali všechny tři možnosti volby předsedy a nyní zase návrhy na změnu volebního systému.

   

  Na potíže se změnou stanov reagoval nový předseda. „Věřím, že v blízké době nás čeká jednání se zástupci UEFA a FIFA. Všichni mohli slyšet, co hrozí, pokud nebudeme jednat a neprojevíme vůli,“ poznamenal pro regionální Deník Martin Malík. Poukázal tak na drsné vystoupení ukrajinského bafuňáře z UEFA Grigorije Surkise, který navíc svůj příspěvek vedl v ruštině.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: fotbal, Nymburk, berbr
  Komentáře ke článku
  loading...