Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BOJ FOTBALOVÝCH BAFUŇÁŘŮ

  Fotbalový kmotr Berbr pohrozil Moravě intervencí z UEFA

  13.12.2017 17:00 / sport google+ twitter facebook

  Český fotbal má po 188 dnech nového předsedu. Stal se jím dosud neznámý manažer Martin Malík (47). Neoficiálním králem ovšem stále zůstává bývalý kontroverzní rozhodčí a spolupracovník STB Roman Berbr

  fotbal lupa
  Moravané na mimořádném sjezdu fotbalové asociace byli biti | ČT

  Velmi lehce ovládl mimořádný sjezd Fotbalové asociace České republiky v Nymburce kmotr českého fotbalu Roman Berbr. Stejně lehce obhájil také post místopředsedy české fotbalové komory. Moravští rebelové mu ale leží v žaludku. Plnému ovládnutí fotbalové republiky mu totiž brání právě moravská komora. Berbr je proto rozhodnutý bojovat za jednokomorový systém a změnu stanov tak, aby se na jednání fotbalových funkcionářů musel vždy zvolit předseda. Pomoci mu k tomu mají mezinárodní organizace FIFA a UEFA. 

  Všichni mohli slyšet, co hrozí, pokud nebudeme jednat a neprojevíme vůli
   

   Kmotr českého fotbalu si dobře uvědomuje, že zrušení moravské komory nelze bez přímé intervence obou jmenovaných organizací. „Stoprocentně ne. Ale hlavní je, že Čechy a Morava musí spolu začít komunikovat. Já to dělám, že povolám předsedy krajů a oni to pošlou dál na okresy. Moravský místopředseda Zdeněk Zlámal to dělá tak, že pozve osmdesát lidí a myslí si, že se dohodnou,“ kritizoval svého moravského kolegu Berbr.

   

  Roman Berbr téměř absolutisticky ovládá českou komoru, kandidáti jej poslouchají na slovo. Moravané mu ovšem už v červnu zablokovali všechny tři možnosti volby předsedy a nyní zase návrhy na změnu volebního systému.

   

  Na potíže se změnou stanov reagoval nový předseda. „Věřím, že v blízké době nás čeká jednání se zástupci UEFA a FIFA. Všichni mohli slyšet, co hrozí, pokud nebudeme jednat a neprojevíme vůli,“ poznamenal pro regionální Deník Martin Malík. Poukázal tak na drsné vystoupení ukrajinského bafuňáře z UEFA Grigorije Surkise, který navíc svůj příspěvek vedl v ruštině.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: fotbal, Nymburk, berbr
  Komentáře ke článku
  loading...