Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  MINISTERSTVO SPORTU

  Zlatý hoch z Nagana Hnilička povede speciální úřad pro sportovce

  12.12.2017 18:00 / sport google+ twitter facebook

  Vládního zmocněnce pro sport chce v nejbližších dnech ustanovit nový premiér Andrej Babiš. Má jím být hokejový olympionik z Nagana Milan Hnilička. Bývalý reprezentační brankář povede speciální úřad, v němž bude spravovat sport. Informovaly o tom Lidové noviny.

  Hnilička lupa
  Milan Hnilička bude šéfovat všem sportovcům v republice | ČT

  Premiér si myslí, že nový úřad by měl nastavit pravidla rozdělování financí, které do českého sportu přitékají ze státního rozpočtu. „Hodláme investovat do infrastruktury, jde o jednu z našich priorit. Zmocněnec bude mít tým, který se problematice bude věnovat,“ vysvětlil Andrej Babiš. 

  Sport potřebuje nejen svůj odbor, který je nyní pod ministerstvem školství, ale také vlastní legislativu, kontrolní odbor a ekonomické oddělení
   

  Vládní zmocněnec pro sport se bude podle něj přímo podílet na plánu státní politiky ve sportu. „K čemuž mimo jiné patří i podílet se na vypracování novely zákona, na základě které vznikne agentura pro řízení sportu,“ těší se premiér.

   

  Milan Hnilička je v současné době generálním manažerem české hokejové reprezentace a zřízení funkce vládního zmocněnce vítá. „Sport potřebuje nejen svůj odbor, který je nyní pod ministerstvem školství, ale také vlastní legislativu, kontrolní odbor a ekonomické oddělení,“ řekl bývalý úspěšný sportovec.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...