Čtvrtek 22. února 2018
svátek má Petr, zítra Svatopluk
  ODVÁŽNÝ PROJEKT ZA MILIONY

  Hokejisté budou krasobruslit!

  25.11.2017 11:00 / sport google+ twitter facebook

  Bývalý krasobruslař Tomáš Verner chce učit hokejisty lépe bruslit. Své plány realizuje díky unikátního projektu za 170 milionů korun. Zahájení se očekává  v lednu v pražských Strašnicích.

  Tomáš Verner s přítelkyní. lupa
  Tomáš Verner s přítelkyní. | Showpix

  Kombinovat hokej a krasobruslení budou trenéři v nové akademii, jejíž hlavní tváří je bývalý krasobruslař Tomáš Verner. „Budeme kombinovat oba sporty, ale není to tak, že by se hokejisti učili krasobruslit,“ vysvětlil v rozhovoru pro Aktuálně.cz. V obou sportech je podle něj důležité, aby se děti nejprve naučily správně bruslit a pak až vzaly do ruky hokejku, nebo naopak začaly skákat.  

  Hokejisté a krasobruslaři budou vzájemně spolupracovat na výchově malých talentů.
    

   „Neříkám, že jsou v něčem hokejisti lepší nebo horší než my krasobruslaři, ale my se ve svém sportu daleko více věnujeme technice skluzu a máme na to celou baterii cviků, které můžou využít i pro sebe. Na tom se snažíme postavit naši spolupráci,“ popsal Verner. Krasobruslení může prý dát mladé hokejové generaci skvělý základ a výhodu do budoucího růstu a vývoje. „Aby neměli jen tvrdou ránu nebo tvrdý bodyček, ale i skvěle bruslili,“ dodal cenami ověnčený sportovec.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...