Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ÚSPĚCH ČESKÉ STÁJE

  Lotus slaví po 45 letech a opět je u toho Fittipaldi!

  21.11.2017 14:00 / sport google+ twitter facebook

  Česká stáj Lotus si podmanila letošní sezónu v seriálu Formula V8 3.5. Pietro Fittipaldi v černozlatých barvách získal cenný titul! Následně se stáj dostala na první pozici i v bodování týmů a dvojice René Binder - Pietro Fittipaldi si dojela pro double. 

  Formule Lotus. lupa
  Fittipaldi bere titul mezi jezdi a Lotus triumfuje mezi týmy. | Dutchphotoagency

  Český motoristický fanoušek tomu stále nemůže uvěřit. Nestává se totiž často, aby se česká stáj takto zapsala do dějin jedněch z nejrychlejších vozů planety. Jenže tým kolem majitele stáje Antonína Charouze to v Bahrajnu opravdu dokázal.  

  Vnuk slavného závodníka má štěstí i skvělý tým. Už se připravuje na další závody.
    

  Zejména Pietro Fittipaldi si na nedostatek štěstí rozhodně stěžovat nemůže. Jeho největší konkurent v honbě za titulem, Rus Matevos Isaakyan, totiž vůbec neodstartoval do zaváděcího kola prvního závodu. Bylo tak jasné, že pokud si mladý Brazilec udrž druhé místo, které zaujal bezprostředně po startu, z trůnu už ho nikdo nesesadí. Tak se také stalo. „Jsem strašně moc šťastný, splnil se mi velký sen. Celý tým šlapal parádně, patří jim obrovský dík,“ pochvaloval si vnuk slavného polota formule 1 Emersona Fittipladiho. Navázal tak na úspěchy stáje, kterou proslavil zejména právě jeho dědeček, když s Lotusem v roce 1972 vyhrál titul mistra světa seriálu formule 1.  Jedinou kaňkou na úžasném dni tak byla prasklá pneumatika Reného Bindera, kvůli které rakouský jezdec musel do boxů jen těsně před cílem. Jeho naděje na boj o celkové druhé místo tak reálně zhasly. 

   

  Přesto i druhý závodní den bylo v Bahrajnu o co jet. Ve hře bylo samozřejmě první místo mezi týmy, které před poslední zastávkou seriálu držel SMP Racing. Lotus však nenechal nikoho na pochybách, že právě tato stáj je letos naprostým králem. Od začátku se na čele usadila dvojice René Binder a Pietro Fittipaldi. Tito dva nenechali prakticky nikoho ani pomyslet na to, že by se před ně mohli dostat. Když takto dojeli nakonec i do cíle, bylo rozhodnuto. Nejenže Fittipaldi bere titul mezi jezdi, ale Lotus triumfuje mezi týmy. Tím spíš, že borci týmu SMP Racing zůstali hluboko v poli poražených. „Je to zúročení obrovské dřiny a úsílí všech. Teď si užijeme oslavy,“ měl jasno šéf stáje Bob Vavřík.

   

  Pro celý český motoristický sport to znamená neskutečný úspěch. „Ano, je to vynikající. Chci poděkovat jezdcům, celému týmu a všem partnerům, kteří s námi po celou sezónu byli. Bez nich by to nešlo, patří jim obrovský dík,“ pochvaloval si majitel stáje Antonín Charouz. Na oslavy si samozřejmě čas také najde, ale už teď vyhlíží novou sezónu. Charouz Racing Systém totiž získal licenci a tedy právo startovat v seriálu Formule 2. Což je další milník a obrovský krok kupředu pro celou Českou republiku.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...