Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SMRT TENISOVÉ HVĚZDY

  Šok! Ve věku 49 let zemřela tenisová legenda Jana Novotná!

  20.11.2017 12:01 / sport google+ twitter facebook

  Zdrcující zpráva o smrti wimbledonské šampionky zasáhla nejen český tenisový svět. V pouhých 49-ti letech podlehla následkům těžké nemoci Jana Novotná!

  Jana Novotná lupa
  Smrt legendární tenistky Jany Novotné. | Twitter

  Jana Novotná, rodačka z Brna, byla světově uznávanou tenistkou. Spolu s Helenou Sukovou získala stříbrnou medaili na olympijských hrách v Soulu v roce 1988. Proslavila se také úspěchy na okruhu WTA, kde vyhrála 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. Úspěchů však bylo mnohem víc.

   

  "Jana byla inspirací pro každého, kdo se s ní znal, na kurtu i mimo něj. Její hvězda bude v historii WTA navždy zářit," citují šéfa ženského okruhu Stevea Simona sportovní weby. "Bude nám všem moc chybět, a teď myslím nejen její přátele, ale všechny, kteří se pohybují v českém a světovém tenisu. Nikdy na ni nezapomeneme," vystihla pro Sport.cz Hana Mandlíková, bývalá elitní hráčka a poté úspěšná trenérka Novotné.  

  Česká olympionička podlehla rakovině. Všichni truchlí.
   

  "Je to strašně smutné a pochopitelně velká škoda. Odešel hlavně dobrý člověk, výborná tenistka a megastar. Zasáhlo mě to," uvedl předseda tenisového svazu Ivo Kaderka. Stovky dalších se připojilo a vzpomínají na Janu Novotnou také na sociálních sítích.

   

  Novotná se před sedmi lety vrátila z Floridy, kde žila mnoho let. Neustále opakovala, že tenis je pro ni prioritou.  "Tenis mi dává úplně všechno a stále mě naplňuje," říkávala. I proto se stále věnovala trénování hráček na okruhu WTA. Až do konce, kdy prohrála svůj boj s rakovinou.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...