Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMRT TENISOVÉ HVĚZDY

  Šok! Ve věku 49 let zemřela tenisová legenda Jana Novotná!

  20.11.2017 12:01 / sport google+ twitter facebook

  Zdrcující zpráva o smrti wimbledonské šampionky zasáhla nejen český tenisový svět. V pouhých 49-ti letech podlehla následkům těžké nemoci Jana Novotná!

  Jana Novotná lupa
  Smrt legendární tenistky Jany Novotné. | Twitter

  Jana Novotná, rodačka z Brna, byla světově uznávanou tenistkou. Spolu s Helenou Sukovou získala stříbrnou medaili na olympijských hrách v Soulu v roce 1988. Proslavila se také úspěchy na okruhu WTA, kde vyhrála 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. Úspěchů však bylo mnohem víc.

   

  "Jana byla inspirací pro každého, kdo se s ní znal, na kurtu i mimo něj. Její hvězda bude v historii WTA navždy zářit," citují šéfa ženského okruhu Stevea Simona sportovní weby. "Bude nám všem moc chybět, a teď myslím nejen její přátele, ale všechny, kteří se pohybují v českém a světovém tenisu. Nikdy na ni nezapomeneme," vystihla pro Sport.cz Hana Mandlíková, bývalá elitní hráčka a poté úspěšná trenérka Novotné.  

  Česká olympionička podlehla rakovině. Všichni truchlí.
   

  "Je to strašně smutné a pochopitelně velká škoda. Odešel hlavně dobrý člověk, výborná tenistka a megastar. Zasáhlo mě to," uvedl předseda tenisového svazu Ivo Kaderka. Stovky dalších se připojilo a vzpomínají na Janu Novotnou také na sociálních sítích.

   

  Novotná se před sedmi lety vrátila z Floridy, kde žila mnoho let. Neustále opakovala, že tenis je pro ni prioritou.  "Tenis mi dává úplně všechno a stále mě naplňuje," říkávala. I proto se stále věnovala trénování hráček na okruhu WTA. Až do konce, kdy prohrála svůj boj s rakovinou.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...