Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ÚSPĚCH ČESKÝCH PILOTŮ

  Česká stáj se připojí k seriálu formule 2! 

  19.11.2017 07:00 / sport google+ twitter facebook

  Vytrvalá práce a nadšení stojí za dalším úspěchem českých jezdců. V příští sezóně budou bojovat v rámci seriálu formule 2. K dispozici budou mít moderní vozy.

  Formule. lupa
  Závodní vozy budou postaveny podle zbrusu nových parametrů, které se velmi se blíží monopostům formu | Lotus archiv

  Od příští sezóny bude moci český fanoušek držet palce svým barvám mezi v kolotoči jedněch z nejrychlejších vozů planety. Společnost Charouz Racing System tak zaznamenala další velký úspěch. 

   

  Český tým bude mít v seriálu dva vozy. Vše si samozřejmě pohlídá zakladatel týmu Antonín Charouz, jeho pravou rukou zůstává i nadále vedoucí týmu Bob Vavřík. Místo hlavního inženýra zastane Michiel Gommers. Oficiální název stáje a jména jezdců stáj představí už brzy.

   

  Jsem moc rád, že se to povedlo. Je to nová výzva pro celý tým a možnost aplikovat všechny zkušenosti, které jsme získali během mnoha předchozích let napříč nejrůznějšími kategoriemi,“ pochvaloval si Charouz. Kdo bývalého výborného automobilového závodníka zná, tak je jasné, že cíl Lotusu nemůže být jiný, než vítězství. „Všichni se zaměří na to, abychom tohoto cíle dosáhli. Čeká nás velmi vzrušující období.“  

  Všechny týmy budou používat turbodmychadlový motor, nový podvozek i aero balík.
    

  Společnost Charouz Racing System byla založena už v roce 1985 a může se chlubit řadou pozoruhodných úspěchů na nejvyšších úrovních. Ať už jde o FIA  International F3000 Championship, Auto GP či A1GP World Cup Motorsport a další, vždycky měla skvělý zvuk. Vstup do formule 2 je tak jen dalším logickým krokem, který navazuje na dlouholetou strategii.

   

  Každý podobný vstup do jiné sportovní třídy může znamenat komplikace. Nemusí jít jen o motorsport, i když tam je to možná ještě o něco markantnější. Stáj nemusí mít dostatečně vyvinutý testovací program apod. Tato starost však pro příští sezónu F2 prakticky odpadá a Lotus může prakticky od začátku konkurovat ostatním. Jak je to možné? Všechny týmy budou mít totiž k dispozici vozy, které jsou postaveny podle zbrusu nových parametrů a velmi se blíží monopostům formule 1. Nikdo tak nebude mít náskok. „Je ideální čas, abychom se k F2 připojili. Všechny týmy budou používat turbodmychadlový motor, nový podvozek i aero balík,“ vysvětlil Bob Vavřík. Všichni tak budou vlastně startovat ze stejného bodu, což je pro Charouz Racing System výborná zpráva. Uvidíme, co všechno se jim podaří. Ambice jsou rozhodně veliké.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...