Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SPORTOVNÍ HVĚZDA

  Sáblíkové se přestalo dařit. Vrátí se jí forma?

  13.11.2017 09:09 / sport google+ twitter facebook

  Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Heerenveenu sedmé místo v závodu na 3000 metrů. Nevydařil se jí ani předchozí závod, když sedmnáctým místem na patnáctistovce zajela na této trati nejhorší výsledek za poslední čtyři roky.

  Martina Sáblíková. lupa
  Chuť na pivo teď Martina Sáblíková rozhodně nemá. | Showpix

  Poprvé od března 2014 chyběla Martina Sáblíková na Světovém poháru v závodu na 3000 metrů na stupních vítězů. Po sobotním sedmnáctém místě na patnáctistovce se naší třicetileté hvězdě nepovedla ani dvojnásobná trať, na které dojela sedmá.

   

  Za špatným výsledkem mohou stát zdravotní potíže. „V minulých dnech měla problémy se zády,“ vysvětlil trenér Petr Novák. „Necítila se dobře, neměla ani chuť k jídlu,“ doplnil.  

  Martina je ověnčená medailemi. Další by mohla přidat na olympiádě v Koreji.
   

  V minulé sezoně přitom pojedenácté v řadě ovládla Světový pohár na dlouhých tratích. K tomu přidala zlato na světovém šampionátu na pětikilometrové trati a stala se vicemistryní světa i Evropy v rychlobruslařském víceboji.

   

  Za tyto své fantastické úspěchy dostala nedávno z rukou prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.  Při předávání si vychutnala potlesk zaplněného Vladislavského sálu. „Potlesk byl dlouhý, ale já se soustředila hlavně na to, abych udělala všechno tak, jak jsem měla, a snažila jsem se nepřemýšlet, kolik lidí se na mě dívá,“ prozradila Sáblíková. „Ale celý ten ceremoniál a průběh večera pro mě je nezapomenutelný zážitek,“ dodala.

   

  V únoru bude Martina bojovat na olympiádě v Koreji.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...