Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ÚSPĚŠNÁ LYŽAŘKA A SNOWBOARDISTKA

  Uvidíme Ester Ledeckou na olympiádě?

  03.11.2017 10:00 / sport google+ twitter facebook

  Olympiádu má dvaadvacetiletá Ester Ledecká na dosah. Zatím ale nechce o únorové soutěži mluvit a soustředí se spíše na závody Světového poháru.

  Ester Ledecká lupa
  Ester propadla zimním sportům už v dětství, které trávila v Krkonoších. | Facebook

  Únorová olympiáda bude pro mnohé sportovce splněným snem. Česká hvězda Ester Ledecká si zatím takové sny zakazuje. „Kdo u mě v týmu řekne slovo olympiáda, musí zaplatit deset eur,“ řekla na tiskové konferenci talentovaná lyžařka a snowboardistka.

  V sobotu pojede na měsíc do Spojených států, kde bude v Copper Mountain trénovat na snowboardu. Pokračovat bude lyžařskými tréninky v Kanadě a následně ji čekají na přelomu listopadu a prosince závody Světového poháru v Lake Louise. „Pojede se tady sjezd a Super G, na který se už moc těším,“ prozradila.  

  Ester se lyžování věnovala od malička, a proto také měla individuální výuku - nechodila do školy!
   

  Stále nemá v plánu upřednostňovat ani lyže, ani snowboard. „Nechci se vzdát ani jednoho. Baví mě to kombinovat, líbí se mi ta pestrost,“ vysvětlila. "Teď bych měla fakt zamakat na obřáku a vůbec na všech disciplínách. Mám co dohánět i ve snowboardu, ale v těch lyžích to asi vidí úplně všichni," dodala sebekriticky.

   

  V Jižní Koreji si tak může splnit jeden ze svých dětských snů, když bude startovat ve dvou sportech. „Pokud to vyjde, tak to bude úžasné. Určitě to budou specifické závody. Nejsem ale typ člověka, co by se jen tak roztřásl. Všechny závody beru jako stejně důležité a nechci jeden upřednostňovat před ostatními. Pokaždé se snažím ze sebe vydat to nejlepší,“ uzavřela.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...