Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠLI DO POLITIKY

  Hokejista a skokan ve Sněmovně!

  23.10.2017 10:25 / sport google+ twitter facebook

  Nejenom lékaři nebo bývalí policisté, ale také známí sportovci jdou často do politiky. Sportovní dresy teď za oblek a sněmovní lavici vyměnili jeden hokejista a jeden skokan na lyžích. Hájit budou barvy ODS a ANO!

  Hnilička Janda lupa
  Milan Hnilička a Jakub Janda jsou nově zvolení poslanci za ANO a ODS! | Archiv

  Za hnutí ANO jde do Poslanecké sněmovny bývalý profesionální hokejový brankář Milan Hnilička, za ODS zase skokan na lyžích Jakub Janda.

   

  Hnilička kandidoval ve Středočeském kraji z druhého místa za hnutí ANO. Ve volbách získal přes osm tisíc preferenčních hlasů. Někdejší brankář a vítěz z Nagana z roku 1998 Hnilička se stal i jednou z tváří v kampani ANO. Na plakátech se objevoval s šéfem hnutí Andrejem Babišem.  

  Hokejista Hnilička jde za ANO, skokan na lyžích Janda za ODS!
   

   

  Skokan na lyžích Janda se o post ve Sněmovně ucházel za ODS. Kandidoval v Moravskoslezském kraji ze čtvrtého místa. Více než dva tisíce preferenčních hlasů ho posunuly na druhé místo a do dolní komory se tak probojoval.

   

  „Nemohu se již dále dívat, jak je v naší zemi každým dnem omezována svoboda každodenního života a vláda hází klacky pod nohy i našim podnikatelům. Vždy jsem cítil povinnost se veřejně angažovat a dá se říct, že letos už pohár trpělivosti přetekl. Vláda má vytvářet podmínky pro rozvoj a ne překážky!“ řekl Janda, který hájí modré barvy druhé ODS.

   

  V minulosti se do Sněmovny probojoval například hokejista Jiří Šlégr, který zde byl za ČSSD. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...