Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VEDOU SI DOBŘE

  Předposlední krok zvládli napůl: 
Český tým Lotus v USA nakročil k titulu

  18.09.2017 21:00 / sport google+ twitter facebook

  Ještě jeden poslední krůček chybí k tomu, aby si česká stáj Lotus připsala fenomenální úspěch v seriálu Formula V8 3.5. Ten předposlední černozlatí udělali v USA na okruhu v americkém Austinu. Pietro Fittipaldi stále vede pořadí jezdců, ale Lotus po včerejšku spadnul v pořadí týmů na druhé místo.

  Lotus lupa
  Pietro Fittipaldi, Matevos Isaakyan, Egor Orudzhev, Alfonso Celis jr.,René Binder. | Dutch Photo Agency

  Už kvalifikace dávala tušit, že tento víkend bude prostě velký. Oba jezdci Lotusu zajeli nejlepší časy a do prvního závodu tak startovali z nejlepších míst. Zejména pro René Bindera to bylo velké zadostiučinění, když předchozí dva závody musel kvůli banálním problémům vzdát z velmi nadějných příček. Rakušan snad i proto vyrazil jako šíp a dobrý začátek přetavil v konečné vítězství.

   

  „Vyhrál jsem svůj první závod na tomto okruhu, takže jsem moc spokojený. Od začátku jsem měl dobrý rytmus, jelo se mí výborně,“ pochvaloval si spokojený Binder. Pro Lotus to bylo o to sladší, že třetí dojel jeho stájový kolega.  

  Český tým Lotus v USA nakročil k titulu, předposlední krok zvládli napůl!
   

   

  „Je to skvělá trať plná rychlých úseků. Sedí mi,“ usmíval se Fittipaldi, který si upevnil první místo v průběžném pořadí seriálu i proto, že jeho největší konkurent v boji o titul Rus Isaakyan dojel až pátý.  

  Český tým Lotus v USA nakročil k titulu, předposlední krok zvládli napůl!

   

  Druhý závod vypadal z pohledu Lotusu dlouho na katastrofu. Fittipaldi závod nedojel kvůli prasklé brzdové hadičce, pro Bindera skončil kvůli technické závadě vlastně ještě dřív, než pořádně začal. Rakušan totiž musel kvůli problémům v zahřívacím kole startovat z boxů, ztratil dvě kola a to už neměl šanci dohnat. Štěstím v neštěstí však pro českou stáj bylo, že nezářil ani Isaakyan. Do cíle se dostal až na šestém místě, což znamená jediné, Fittipaldi zůstává v čele pořadí jezdců a před posledním závodem v Bahrajnu má na Rusa desetibodový náskok.

   

  1. Pietro Fittipaldi - 223 bodů

  2. Matevos Isaakyan - 213 bodů

  3. Egor Orudzhev - 198 bodů

  4. Alfonso Celis jr. - 192 bodů

  5. René Binder - 176 bodů

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...