Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMUTNÁ ZPRÁVA

  Zemřela česká volejbalová legenda Josef Musil!

  27.08.2017 22:00 / sport google+ twitter facebook

  Ve věku 85 let zemřela česká volejbalová legenda Josef Musil. Ve sportovním světě byl známý pod přezdívkou Bulda. V 50. a 60. letech byl vynikajícím nahrávačem Vysokých škol Praha a úspěšné československé reprezentace.

  Musil Josef lupa
  Josef Musil zemřel ve věku 85 let! | Profimedia, Archiv

  Byl zvolen nejlepším českým volejbalistou 20. století. Dvakrát se stal mistrem světa i Evropy, na olympijských hrách získal stříbro a bronz.

   

  S kariérou se Musil původně rozloučil už po olympiádě v Tokiu a vrátil se ke svému civilnímu zaměstnání do tiskárny na Zbraslavi, jenže před mistrovstvím světa 1966 za ním přišli funkcionáři s žádostí o pomoc. Domácí tým získal v Praze zlato a čtyřiatřicetiletý Musil byl vyhlášen nejlepším hráčem šampionátu.  

  Volejbalová legenda Josef Musil zemřel ve věku 85 let!
   

   

  Sedminásobný mistr republiky později hrál i trénoval v Itálii. Volejbal hrál až do sedmdesáti let, kdy ještě oblékal dres Spojů ve čtvrté pražské třídě, poslední léta jeho života ale poznamenala vážná nemoc.

   

  V roce 2001 Musil s přehledem triumfoval v anketě o nejlepšího českého volejbalistu 20. století. O tři roky později byl v americkém Holyoke jako první český volejbalista v historiiuveden do mezinárodníSíně slávy.

  „Je to pro mě obrovské vyznamenání, protože jsem volejbalem strávil valnou část života. Kdybych ale neměl kolem sebe dobré družstvo, a to po několik generací, kdy jsme byli na vrcholu, nemohl bych tuto cenu nikdy dostat,“ řekl tehdy Musil.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...