Čtvrtek 22. února 2018
svátek má Petr, zítra Svatopluk
  SMUTNÁ ZPRÁVA

  Zemřela česká volejbalová legenda Josef Musil!

  27.08.2017 22:00 / sport google+ twitter facebook

  Ve věku 85 let zemřela česká volejbalová legenda Josef Musil. Ve sportovním světě byl známý pod přezdívkou Bulda. V 50. a 60. letech byl vynikajícím nahrávačem Vysokých škol Praha a úspěšné československé reprezentace.

  Musil Josef lupa
  Josef Musil zemřel ve věku 85 let! | Profimedia, Archiv

  Byl zvolen nejlepším českým volejbalistou 20. století. Dvakrát se stal mistrem světa i Evropy, na olympijských hrách získal stříbro a bronz.

   

  S kariérou se Musil původně rozloučil už po olympiádě v Tokiu a vrátil se ke svému civilnímu zaměstnání do tiskárny na Zbraslavi, jenže před mistrovstvím světa 1966 za ním přišli funkcionáři s žádostí o pomoc. Domácí tým získal v Praze zlato a čtyřiatřicetiletý Musil byl vyhlášen nejlepším hráčem šampionátu.  

  Volejbalová legenda Josef Musil zemřel ve věku 85 let!
   

   

  Sedminásobný mistr republiky později hrál i trénoval v Itálii. Volejbal hrál až do sedmdesáti let, kdy ještě oblékal dres Spojů ve čtvrté pražské třídě, poslední léta jeho života ale poznamenala vážná nemoc.

   

  V roce 2001 Musil s přehledem triumfoval v anketě o nejlepšího českého volejbalistu 20. století. O tři roky později byl v americkém Holyoke jako první český volejbalista v historiiuveden do mezinárodníSíně slávy.

  „Je to pro mě obrovské vyznamenání, protože jsem volejbalem strávil valnou část života. Kdybych ale neměl kolem sebe dobré družstvo, a to po několik generací, kdy jsme byli na vrcholu, nemohl bych tuto cenu nikdy dostat,“ řekl tehdy Musil.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...