svátek má Brigita, zítra Sabina
    Australian open

Berdych je opět ve čtvrtfinále Australian Open: Zvítězí konečně nad Federerem?

24.01.2016 15:45 / sport google+ twitter facebook

Tenista Tomáš Berdych se pošesté za sebou probojoval do čtvrtfinále Australian Open. Šestý nasazený hráč dnes vydřel po třech hodinách a osmnácti minutách vítězství nad Španělem Robertem Bautistou 4:6, 6:4, 6:3, 1:6 a 6:3. Dalším Berdychovým soupeřem bude švýcarská hvězda Roger Federer.

Tomáš Berdych lupa
    Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále Australian open | eurosport.com

Ze svého šestého čtvrtfinále po sobě měl radost. "Jsem nadšený, užívám si v Melbourne Parku každý zápas.Byla to velká výzva, protože Robert je skvělý hráč, což v posledních měsících potvrdil. Byl to výborný test. Jsem rád, že jsem postoupil," řekl Berdych v rozhovoru na kurtu.

Berdychův příští soupeř Federer měl hladkou cestu do čtvrtfinále. Nad Belgičanem Goffinem zvítězil 6:2, 6:1, 6:4.

O postup do semifinále se střetne s Federerem. "Je to jeden z nejlepších hráčů a tohle je přesně ta scéna, na které se s ním chci utkat," řekl Berdych. "Musím se na to připravit, být soustředěný a vytáhnout všechno, co umím," dodal. V utkání s Bautistou se mu tolik nedařilo a často se dohadoval s rozhodčí. Po ztraceném úvodním setu mohl přijít také o druhý, ale při svém podání se dostal ze stavu 0:40 a lépe se zkoncentroval, což mu přineslo zisk druhé i třetí sady.

"Čtvrtá sada vypadá jednoznačně, ale měl jsem v ní hodně šancí, jen je bohužel nevyužil. V páté jsem zase začal hrát agresivně a držel se svého plánu," řekl Berdych. K radosti manželky Ester i daviscupového kolegy Radka Štěpánka v hledišti proměnil druhý mečbol. Berdychův příští soupeř Federer měl naopak hladkou cestu do čtvrtfinále. Nad Belgičanem Davidem Goffinem bývalý první hráč světa a čtyřnásobný šampion Australian Open zvítězil 6:2, 6:1, 6:4.

Berdych má s držitelem rekordních 17 grandslamových titulů nepříznivou bilanci 6:15 a prohrál poslední čtyři vzájemné zápasy. V Melbourne se utkají potřetí, oba předchozí duely v letech 2008 a 2009 vyhrál Federer.