Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SKVĚLÝ VÝKON

  Tohle jsou čeští mistři Evropy v jachtingu do 18 let! Vyhráli to Češi!

  14.06.2017 16:00 / sport google+ twitter facebook

  Mistry Evropy v jachtingu lodní třídy RS Feva do 18 let se stala dvojice Čechů. Skvělý výkon tak na Ženevském jezeře ve Versoix podali Michal Koštýř a Klára Kulhánková z Yacht clubu Tři sestry.

   Mistři Evropy Michal Koštýř a Klára Kulhánková. lupa
  Mistři Evropy v jachtingu do 18 let Klára Kulhánková a Michal Koštýř. | Yacht klub Tři sestry

  Jedná se o historický úspěch českého, juniorského jachtingu. Vůbec o první titul mistrů Evropy. První den se neodjela jediná rozjížďka kvůli nedostatku větru, druhý den byli devátí a poslední den třemi vítězstvími totálně deklasovali soupeře.

   

  Klára s Michalem v této kategorii jezdí spolu teprve od dubna a jsou oba členy Tři sestry Yacht Clubu, který byl založen vloni.  

  Michal Koštýř a Klára Kulhánková z Yacht clubu Tři sestry se stali mistři Evropy v jachtingu do 18 let.
   

   

  Do samotného mistrovství Evropy se přihlásilo celkem 67 plachetnic z devíti států. Podmínky nejprve nebyly ideální. Slabý nestálý vítr nedovolil do třetí hodiny odstartovat žádnou rozjížďku. Když se konečně vítr umoudřil, závodníci byli tak dychtiví vyrazit do dvoukolové rozjížďky, že se musel start pětkrát opakovat na černou vlajku, díky tomu bylo diskvalifikováno mnoho lodí. Aby toho nebylo málo, kvůli přicházející bouřce musela být rozjížďka přerušena.

   

  Druhý den se podařilo konečně dokončit první rozjížďku ve středním větru a podařily se dokončit i další rozjížďky.

   

  Ve čtvrté rozjížďce se bojovalo téměř až na cílovou čáru, kde se podařilo posádce Koštýř–Kulhánková taktickým manévrem pokořit italský tým.

   

  Zraky všech trenérů i závodníků teď směřovaly k českému týmu, protože na průběžném prvním místě figurovaly odchovanci z Boleveckého rybníku se sedmibodovým náskokem před posádkou Koštýř–Kulhánková. Těm se podařilo výborně odstartovat a zkompletovat hattrick prvních míst.

   

  „Jsme hrdí na své vítězství. Nečekali jsme to. Plánovali jsme umístění v první desítce. Když jsme vyhráli první rozjížďku, začali jsme si věřit,“ uvedla vítězná posádka, která se na závod připravovala individuálně.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...