Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  KONEC KARIÉRY

  Bývalá tenisová jednička Ivanovičová s tím sekla!

  29.12.2016 00:00 / sport google+ twitter facebook

  Bývalá světová jednička a vítězka Roland Garros z roku 2008 Ana Ivanovičová skončila s tenisem. Devětadvacetiletá Srbka oznámila odchod na Facebooku. Důvodem jsou především opakovaná zranění.

  Ivanovičová Ana lupa
  Ana Ivanovičová se v 29 letech loučí s profesionální kariérou! | Archiv A. Ivanovičové

  Bělehradská rodačka se loučí jako 63. hráčka světového žebříčku. Na kontě má 15 vyhraných turnajů, přičemž poslední titul získala před dvěma lety v září v Tokiu.

   

  "Bylo to těžké rozhodnutí, ale dosáhla jsem mnoha úspěchů. Na ty ale člověk potřebuje být stoprocentně fit a mě často brzdila zranění. Můžu hrát pro sebe a pro své fanoušky pouze na úrovni, na jakou jsem zvyklá, což už ale nejde. Je čas jít dál," uvedla Ivanovičová.  

  Bývalá tenisová jednička Ana Ivanovičová se v 29 letech rozhodla skončit s aktivní kariérou.
   

   

  Největších úspěchů dosáhla Ivanovičová v letech 2006 - 2008. Vyhrála velké turnaje v Montrealu či Indian Wells a dostala se do tří grandslamových finále. V roce 2007 na French Open a na začátku další sezony na Australian Open ještě na titul nedosáhla, ale v červnu 2008 dobyla antukovou Paříž a stala se světovou jedničkou.

   

  Na tenisovém trůnu pobyla Ivanovičová 12 týdnů, ale na úspěchy ze životního období už nenavázala. Po triumfu v Paříži se dostala alespoň do čtvrtfinále grandslamu až v roce 2012 na US Open a od té doby se jí to podařilo už jen dvakrát.

   

  Tenistka, jež byla kromě sportovních kvalit oblíbena u fanoušků i díky svému atraktivnímu vzhledu, je od letošního července vdaná za německého fotbalistu Bastiana Schweinsteigera.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...